Strona główna Makijaż Zalotka sposobem na piękne rzęsy

Zalotka sposobem na piękne rzęsy

przez admin

Chociaż zalotka może lekko odstraszać swoim wyglądem, jej zastosowanie jest dziecinnie proste. A efekty zdumiewające!

Rzęsy oprócz codziennie stosowanego tuszu podkręcić pomoże zalotka. Jeśli masz zbyt proste oraz oporne na układanie rzęsy, powinnaś zainwestować w ten bardzo przydatny przedmiot wyglądem przypominający nożyczki. Zalotka sprawi, że twoje oko stanie się optycznie większe, szersze, a dzięki pięknej firance rzęs dookoła kusić będziesz spojrzeniem. Nie bez powodu przecież sprzęt ten nazywa się zalotką.

Zalotka mechaniczna czy elektryczna?

Najbardziej spektakularne efekty uzyskasz kupując droższy sprzęt. Na przykład profesjonalna już zalotka elektryczna będzie zdecydowanie bezpieczniejsza, co pozwoli uniknąć powyrywanych oraz połamanych rzęs. Przy zakupie zalotki zwróć uwagę na materiał z którego wykonana jest zalotka. Najpewniej jest wybierać te metalowe, z wymiennymi gumowymi bądź silikonowymi podkładkami. Kleszcze, którymi pracujesz nad całym efektem powinny być zaokrąglone. Wówczas dają jak najbardziej naturalny efekt. Inne – kwadratowe, mogą dać bardzo sztuczny, niepożądany efekt.

Jak jej używać?

Istnieje kilka szkół stosowania popularnej zalotki. Z pewnością przed całym zabiegiem zwróć uwagę na to, czy rzęsy są czyste i suche. Najłatwiej będzie ci podkręcić rzęsy z pomocą lusterka. Zalotkę zaciskaj zawsze przy samej nasadzie oka, odczekując kilka, kilkanaście sekund. Pamiętaj, że im mniej będziesz ściskać rzęsy, tym naturalniejszy efekt uzyskasz. „Ułożyć” rzęsy pomoże odrobina odżywki, dzięki której rzęsy po wyschnięciu kosmetyku nabiorą sprężystości i łatwiej będziesz mogła je podkręcić. Możesz także wspomóc się zwykłą suszarką do włosów. Zalotka owiana ciepłym powietrzem pozwoli bardzo szybko uzyskać efekt wywinięcia. Pamiętaj o tym, aby po każdym zabiegu z zalotką dokładnie wytuszować rzęsy. Najlepsza będzie podwójna maskara z silikonem z dwiema końcówkami. Biała stanowić będzie doskonałą silikonową bazę, druga pokryje rzęsy czernią bądź innym kolorem.

Z umiarem

Kieruj się zasadą: co za dużo, to niezdrowo. Chociaż zalotka nie szkodzi rzęsom, warto od czasu do czasu dać im odpocząć. Zalotkę stosuj jedynie kilka razy w tygodniu. A raz na kilka miesięcy pamiętaj o wymianie akcesoriów zalotki, to jest podkładek, które przecież z biegiem czasu tracą swoje działanie. 

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej