Strona główna Uroda Modelowanie ust – na czym to polega?

Modelowanie ust – na czym to polega?

przez admin

Piękne i jędrne usta, kuszące swoim zmysłowym kształtem – marzy o tym wiele kobiet. Jeżeli komuś nie podoba się jego kształt ust i zastanawia się nad tym, co może z tym zrobić, to koniecznie powinien zdecydować się na modelowanie ust. Jest to zabieg cieszący się dużą popularnością, aczkolwiek wzbudzającym pewne kontrowersje.

Dla kogo jest modelowanie ust?

Zanim zaczniemy zastanawiać się, jak dokładnie wygląda taki zabieg, warto uświadomić sobie, dla kogo dedykowany jest ten zabieg. Zabieg modelowania ust można wykonać u każdej osoby – bez względu na wiek i płeć. Nic więc dziwnego, że niektórzy mężczyźni również decydują się na taki zabieg. Modelowanie ust to zabieg, który pomaga uwydatnić w pozytywny sposób kształt ust. Oferta takich zabiegów skierowana jest więc do osób chcących wykonać korektę ust, poprawić ich kształt lub też bardzo wyraźnie uwydatnić.

Uwaga! Wszyscy doskonale wiedzą, że nie ma co przesadzać z tymi zabiegami, ponieważ usta zamiast pełnych i jędrnych mogą wyglądać jeszcze gorzej, niż na samym początku. Zabieg modelowania ust dedykowany jest osobom starszym, ponieważ z wiekiem kształt ust, ich jędrność znacznie się pogarsza, więc taki zabieg może korzystnie wpłynąć na ich wygląd.

Na czym polega modelowanie ust?

Do wykonania takiego zabiegu potrzebny jest kwas hialuronowy. Jest to związek wiążący wodę, naturalnie występujący w naszym organizmie. To właśnie ten kwas odpowiedzialny jest za jędrność, nawilżenie skóry oraz sprężystość. Podczas zabiegu w pierwszej kolejności lekarz zaznacza miejsca, gdzie kwas zostanie wstrzyknięty. Konieczne jest również określenie, w jakiej ilości taki preparat zostanie podany. Kwas hialuronowy zostaje wstrzyknięty podskórnie w postaci bezbarwnego żelu.

Potem lekarz musi pomasować usta, a w szczególności miejsca, gdzie został wstrzyknięty kwas, aby całość została równomiernie rozprowadzona po całej powierzchni. Jeden zabieg trwa około trzydziestu minut. Może igła ze strzykawką nie jest zachwycająca, ale czasem dla pięknego wyglądu czasem warto pocierpieć.

Efekty zabiegu modelowania ust

Już po pierwszym zabiegu widać wyraźnie lepszy kontur całych ust. Pełen efekt zauważalny jest po blisko dwóch tygodniach od wykonania modelowania ust. Warto wspomnieć, że taki zabieg nie tylko wpływa na sam kształt ust, ale także na ich nawilżenie, co jest zauważalne nawet gołym okiem. Dodatkowo kwas hialuronowy wpływa także na kolor ust, które są czerwieńsze, a do tego w samym dotyku są bardziej przyjemne.

Taki mały, ale bardzo efektywny zabieg sprawia, że cała twarz wydaje się młodsza i piękniejsza. Efekty jednego zabiegu są w stanie utrzymać się od sześciu do 12 miesięcy. Przy czym jego trwałość zależy od samego człowieka i jego trybu życia. Zabieg modelowania ust można powtarzać co jakiś czas, ale zawsze warto na bieżąco monitorować swój stan zdrowia, aby być pewnym, że nic złego nie dzieje się ze zdrowiem. Modelowanie ust jest bezpieczne, ale należy je wykonać w dobrej klinice, aby samodzielnie sobie nie zaszkodzić.

Więcej informacji znajdziesz na https://mediderm.com.pl/zabiegi/zabiegi-medyczne/kwas-hialuronowy-modelowanie-ust

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej