Strona główna Uroda Nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne

Nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne

przez admin

Według statystyk Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych (ASPS) z 2016 roku, popularność inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej spadły o 6% w latach 2000-2016. Nie jest to jednak zaskakujące, bowiem w przypadku zabiegów nieinwazyjnych lub minimalnie inwazyjnych odnotowano wzrost aż o 180% w porównaniu z 2000 roku do 2016 roku. Trzy najważniejsze nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne twarzy procedury według ASPS obejmują toksynę botulinową typu A (Botox, Dysport i Xeomin), wypełniacze i peelingi chemiczne.

Toksyna botulinowa typu A

Krótko mówiąc, botoks jest środkiem blokującym sygnały nerwowe mięśni, co z kolei osłabia mięsień docelowy, ograniczając lub niwelując skurcz tego mięśnia. Działanie botoksu powoduje zmniejszenie niechcianych zmarszczek w obszarze docelowym. Botox ma wiele zastosowań i może być stosowany w leczeniu kurzych łapek, bruzd na czole, linii zmarszczek, opasek na szyi i tym podobnych niedoskonałości występujących na skórze.

Wypełniacze tkanek miękkich

Wypełniacze skórne pomagają zmniejszyć drobne linie i zmarszczki, dodając objętości i wypełnienia twarzy. Większość wypełniaczy, takich jak Juvéderm, działa poprzez uzupełnianie poziomu kwasu hialuronowego w skórze i odciąganie wilgoci z organizmu, aby zwiększyć jego efekt ściągania i wygładzania. Wypełniacze skórne są pomocne w zmniejszaniu wczesnych oznak starzenia się, takich jak złuszczanie cienkich ust oraz łagodzenie zmarszczek na twarzy. Tego typu zabiegi kosmetyczne twarzy należą do mało inwazyjnych, jednak ich efekt nie jest trwały.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne wykorzystują roztwór chemiczny do złuszczania i retuszowania skóry poprzez usunięcie jej zewnętrznych warstw. Zabiegi tego typu są uważane za jedną z najmniej inwazyjnych procedur poprawiających wygląd skóry. Peeling chemiczny może pomóc usunąć trądzik lub blizny po trądziku, drobne linie i zmarszczki, problemy z pigmentacją oraz szorstką lub uszkodzoną przez słońce skórą.

Co łączy te trzy mało- lub zupełnie nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne twarzy? Żaden z nich nie daje tak trwałych rezultatów jak inwazyjny zabieg chirurgiczny, taki jak „tradycyjny” lifting twarzy. Z drugiej jednak strony, bardzo mocno trzeba podkreślić fakt, że zabiegi nieinwazyjne są o wiele mniejszym obciążeniem nie tylko dla naszego organizmu, ale również budżetu. Czyni to je idealnymi opcjami dla wszystkich tych, którzy chcą spowolnić proces starzenia, ale nie chcą poddawać się operacji plastycznej.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej