Strona główna Uroda Regulacja brwi krok po kroku

Regulacja brwi krok po kroku

przez admin
Brwi to bardzo ważny element twarzy, dlatego wymagają sporej uwagi. Źle wyregulowane mogą nadać twojej buzi komiczny wygląd. Ile razy zdarzyło ci się pomyśleć „Ładna, gdyby nie te brwi…”? Z pewnością nie jeden. Dziewczyny często przesadzają ze skubaniem włosków i ich brwi są za cienkie, za krótkie lub mają dziwny kształt. A wtedy nawet najlepszy makijaż nie ukryje niedoskonałości. Przed rozpoczęciem regulacji warto więc sobie uświadomić, że Matka Natura dała ci takie brwi, jakie pasują do twojej twarzy i nie powinnaś za bardzo w nie ingerować. Nigdy też nie naśladuj koleżanek. To, że twojej przyjaciółce pasują cienkie kreski, nie znaczy, że będą dobrze wyglądać u ciebie. Wiele z nas, w obawie przed nieudaną regulacją, oddaje się w ręce kosmetyczki. Pomyśl jednak, co mogłabyś kupić, gdybyś przez kilka lat odkładała wydane w ten sposób pieniądze. Może udałoby ci się uzbierać na rower, który zawsze przegrywa z innymi wydatkami? Wystarczy, że sama opanujesz technikę regulacji brwi – to naprawdę nic trudnego.

Jak to zrobić?

1.    Brwi reguluj tylko w świetle dziennym. Najpierw wyznacz, gdzie łuk powinien się zaczynać, a gdzie kończyć. Do płatka nosa, równolegle, przyłóż pędzelek – w tym miejscu brwi powinny się zaczynać. Koniec wyznaczysz przykładając pędzelek do płatka nosa, pod kątem, tak aby przecinał zewnętrzny kącik oka.
2.    Przy pomocy pędzelka wyznacz także zgięcie brwi. Przyłóż go do płatka nosa, również pod kątem, tak aby przecinał tęczówkę oka. Tym sposobem unikniesz efektu „wiecznej złości”.
3.    Przed przystąpieniem do depilacji mały ręcznik zamocz w ciepłej wodzie i przyłóż go do brwi, dzięki temu zabieg będzie mniej bolesny.
4.    Specjalnym grzebykiem uczesz brwi i pęsetą wyskub włoski, które wystają poza wybrany przez ciebie kształt. Żeby wszystkie włoski były dobrze widoczne, miejsce pod łukiem brwiowym zaznacz białą kredką.
5.    Nie depiluj górnej części brwi, w przeciwnym razie będą wyglądały jakby opadły.

Jeśli nie jesteś pewna, jaki kształt powinny mieć twoje brwi, przed pierwszą depilacją możesz udać się do kosmetyczki. Potem będziesz musiała tylko wyskubywać odrastające włoski – będzie ci o wiele łatwiej. Gdy nabierzesz wprawy, możesz wypróbować innych metod depilacji brwi. Bardzo szybka i skuteczna jest regulacja za pomocą wosku. Specjalny wosk należy włożyć na chwilę do kubka z gorącą wodą, a następnie szpatułką nałożyć go na miejsce, z którego chcesz pozbyć się włosków. Na koniec przyłóż specjalny papierek, przyciśnij, i oderwij w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Gotowe! 

Dominiak Górtowska

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej