Strona główna Makijaż Pędzle do makijażu

Pędzle do makijażu

przez admin
Dobre pędzle do makijażu będą ci służyć przez wiele, wiele lat Nawet przy codziennym ich używaniu. Dlatego, wybierając pędzle w sklepie, zwróć uwagę na ich wykonanie. Przede wszystkim sprawdź czy rączka jest dobrze połączona z metalową częścią, a także czy włosie pędzla jest mocno osadzone. Zanim udasz się na zakupy, popytaj koleżanki, jakie pędzle sprawdziły się w ich przypadku. I jeszcze jedno –  nie kupuj wszystkich pędzli od razu, pozbawiając się tym samym oszczędności na wakacje. Większość dziewczyn swoje zestawy kompletuje latami.

A oto, jakie pędzelki powinny znaleźć się w twojej kosmetyczce:

– pędzel do podkładu – powinien być wykonane z syntetycznego włosia. Należy go myć po każdym użyciu, dlatego dobrze jest mieć przynajmniej dwa takie pędzle, gdy jeden schnie, drugi gotowy jest do użycia. Wypróbuj np. Hakuro H18 ok. 19 zł lub Bobbi Brown Foundation Brush ok. 187 zł.
Bobbi Brown
– pędzel do korektora – również powinien wykonany z syntetycznego włosia, i również należy go czyścić po każdym użyciu. Idealnie zamaskuje cienie pod oczami oraz inne niedoskonałości. Wypróbuj np. pędzel Sephora Proffessionel nr 46 ok. 16 zł.
Sephora Proffessionel
– pędzel do pudru – gęsty i duży, ale miękki, wykonany z naturalnego włosia. Wypróbuj np. MAC 129 Powder Blush Brush ok. 165 zł.
MAC
– pędzel do różu lub bronzera – do wyboru masz pędzle zaokrąglone i skośnie ścięte. Wypróbuj np. Bobbi Brown Blush Brush ok. 187 zł.
Bobbi Brown
– duży pędzel do cienia (np. Maestro z serii 320 rozmiar 12 ok. 15 zł) – to on sprawdzi się najlepiej przy nakładaniu kosmetyku na powiekę, charakteryzuje się dużą ilością szeroko rozstawionego, naturalnego włosia

Maestro 320
– pędzel do rozcierania cieni – niezastąpiony przy wykonywaniu „smoky eye” lub mieszaniu ze sobą dwóch kolorów na powiece. Wypróbuj np. spiczasty pędzelek Hakuro H77 ok. 17 zł.
Hakuro H77
– pędzel do nakładania cienia na dolną powiekę (np. Maestro z serii 360 rozmiar 8 ok. 15 zł) – krótki i dość gruby, umożliwi precyzyjne rozprowadzenie cienia na dolnej powiece

– pędzelek do eyelinera – na rynku są dwa rodzaje pędzli do malowania kresek: spiczaste i płaskie, ścięte. Wybierz ten, którym wygodniej nakłada ci się eyeliner. Pamiętaj, jednak, żeby był sztywny. Tylko takim pędzlem (jeśli nie jesteś profesjonalistką) uda ci się zrobić idealne kreski.

– pędzelek do ust – mały, ostro zakończony i sztywny. Nawet jeśli nie malujesz ust na co dzień, przyda ci się na większe wyjścia. Dzięki niemu makijaż utrzyma się znacznie dłużej, niż gdybyś nakładała szminkę lub błyszczyk w tradycyjny sposób.

Aby pędzle służyły ci przez długi czas, musisz o nie należycie dbać.  Głębokie czyszczenie zafunduj swoim pędzlom najlepiej wieczorem, ponieważ będą one potrzebowały od 12 nawet do 24 godzin, aby dobrze wyschnąć. Pędzle możesz myć w delikatnym szamponie dla dzieci (np. Nivea Baby ok. 12 zł), który na pewno ich nie zniszczy. Niewielką ilość szamponu nanieś na dłoń i maczaj w nim pędzel. Powstanie piana, która oczyści twoje akcesoria ze wszystkich zabrudzeń. Pędzle wypłucz pod bieżącą wodą, pilnując, by nie dostała się ona do miejsca, gdzie łączy się część drewniana lub plastikowa z częścią metalową. Może to rozmiękczyć włosie i zdeformować je, a wtedy pędzel nie będzie się już nadawał do użycia. Taka kąpiel zafunduj swoim pędzlom raz na 1-2 tygodnie. Do powierzchownego mycia pędzli, zwłaszcza tych, które wymagają codziennego czyszczenia przyda się specjalny płyn, który można kupić w sklepach interentowych lub perfumeriach (np. Mac ok. 40 zł).

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej