Strona główna UrodaPielęgnacja twarzy i ciała Makijaż permanentny – za i przeciw

Makijaż permanentny – za i przeciw

przez admin
Makijaż permanentny jest obecnie bardzo modny, wyjątkową popularnością cieszy się wśród kobiet aktywnych, ceniących sobie bardzo każdą wolną chwilę.

Czy liczyłaś kiedyś cenne poranne chwile, które tracimy na wykonanie codziennego  makijażu? Z pewnością zamiast sesji przed lusterkiem, wolałabyś dłużej pospać pod ciepłą kołdrą. Właśnie z myślą o kobietach zajętych, zabieganych, pragnących zaoszczędzić jak najwięcej czasu lub tych, które najzwyczajniej w świecie nie lubią się malować. Mało tego, że nie tracimy czasu oraz energii na wykonanie makijażu, zbyteczne stają się także kosmetyki do demakijażu, gdyż w na trwałe narysowanym makijażu możemy się także kąpać. Czy rzeczywiście jest tak rewelacyjnym rozwiązaniem? Rozwiejmy wszelkie wątpliwości…
Dla kogo?

Niestety nie wszystkie kobiety mogą cieszyć się beztroskim makijażem permanentnym. Unikać go powinny przede wszystkim osoby z chorobą nowotworową oraz kobiety spodziewające się dziecka lub karmiące piersią. Na zabieg będziesz musiała poczekać także wówczas, kiedy dopadnie cię opryszczka lub inna infekcja.

Aby poprawić to i owo…

Decydując się na trwały makijaż nie tylko zyskasz na czasie, ale przede wszystkim masz niepowtarzalną okazję poprawić to co nie do końca ci się podoba. Z pomocą zabiegu wyretuszujesz nierówne kontury brwi lub ust, pozbędziesz się przebarwień, a nawet usuniesz powstałe blizny. Na dodatek, przed wykonaniem ostatecznej wersji makijażu, masz możliwość przetestowania nowej odsłony, decydują się na makijaż próbny.

Jak bardzo trwały?

Niestety makijaż permanentny po pewnym czasie blednieje. Efekt utrzymuje się maksymalnie do dwóch lat, po czym należy wykonać korektę, która jest niezbędna, aby uzupełnić makijaż. Zazwyczaj makijaż schodzi równomiernie, chociaż zdarzają się także sytuacje kiedy jego nieregularne pozostałości widoczne są nawet prze 4-5 lat.

To boli

Niestety sam zabieg jest bardzo bolesny. Mimo tego, iż osoby wykonujące makijaż znieczulają malowane miejsca, panie wrażliwe na ból mogą rzeczywiście dotkliwie odczuć „operację”. Dobra rada dla ciebie: przy makijażu ust, zapytaj o znieczulenie dentystyczne, które przede wszystkim pozwoli zahamować krwawienie, obkurczając naczynka. Po zabiegu na skórze może wystąpić obrzęk, zazwyczaj jednak opuchlizna schodzi po kilku dniach.

Czy bezpieczne?

Zabieg powinien wykonany być w renomowanym gabinecie. Zadbaj o to, aby trafić do zaufanego specjalisty, który pozwoli na zabieg w warunkach sterylnych. Zwróć uwagę czy „operacja” przeprowadzana jest sterylną igłą w jałowych rękawiczkach, a skóra została dokładnie zdezynfekowana.

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej