Strona główna Aktualności Manicure hybrydowy czy żelowy – który wybrać?

Manicure hybrydowy czy żelowy – który wybrać?

przez admin

Choć oba wymagają użycia lampy UV, to jest kilka elementów, które je różnią. Oczywiście mowa o cenie czy trwałości. Zanim zapiszesz się na wykonanie manicure dowiedz się który rodzaj manicure: hybrydowy czy żelowy będzie bardziej odpowiedni dla Ciebie.

Zanim udasz się do salonu wstępnie przygotuj dłonie – spiłuj płytkę paznokcia oraz usuń skórki.

Manicure hybrydowy

Zanim lakier hybrydowy zostanie nałożony na paznokcie ich płytki są polerowane i odtłuszczane – stosuje się do tego alkohol izopropylowy. Następnym krokiem jest nałożenie pierwszej warstwy emalii, która jest utwardzana światłem ultrafioletowym (UV) lub przy pomocy lampy LED. Na pierwszą warstwę nakłada się kolejną i ponownie utwardza.

Manicure hybrydowy – zalety i wady

Światło sprawia, że lakier błyskawicznie wysycha. Trwałość manicure hybrydowego to nawet 14 dni, a jego utwardzenie lampą UV lub LED powoduje, że ten rodzaj manicure jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, czyli zarysowania i zadrapania, a sam paznokieć jest twardszy.

Do wad należy zaliczyć czasochłonność zabiegu, na który warto udać się do salonu, o którym wiemy (najlepiej od koleżanek), że usługa jest wykonywana starannie. Dotyczy to także etapu oczyszczania i odtłuszczania powierzchni paznokcia – jeśli ten etap zostanie zaniedbany może to skutkować odpryskiwaniem lakieru.

Manicure hybrydowy powinien być zmywany też w salonie – stosowane są silne zmywacze z acetonem w składzie. Ta substancja może być niebezpieczna dla paznokci, z tego względu, że zbyt często stosowana powoduje osłabianie płytki, a nawet rozdwajanie się paznokci.


Manicure żelowy

Zabieg rozpoczyna się od matowienia paznokcia przy użyciu pilnika. Preparat żelowy jest nakładany na paznokcie (lub tipsy) przy pomocy specjalnego szablonu, który uwzględnia długość paznokci.  Nałożony żel, podobnie jak lakier w przypadku manicure hybrydowego, musi być utwardzony przy użyciu lampy UV.

Manicure żelowy – zalety i wady

Ten rodzaj manicure jest rekomendowany przy uszkodzonej płytce paznokcia. Musi być usuwany w salonie. Paznokcie rosną cały czas, a więc w sposób naturalny będzie powstawać potrzeba uzupełniania warstwy żelowej, co kosztuje, ale także może (w przypadku niefachowego wykonania) prowadzić do np. infekcji bakteryjnej).

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej