Strona główna UrodaPielęgnacja twarzy i ciała Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy

przez admin
Jeśli chcesz mieć piękne i zdrowe paznokcie zawsze, a dysponujesz małą ilością czasu, manicure hybrydowy, inaczej zwany Shellac, jest idealny dla ciebie. To jeden z najnowszych trendów w stylizacji paznokci, idealny dla kobiet, którym zależy na elegancji na co dzień.

Kusząca alternatywa

Mało która kobieta może pochwalić się pięknymi, zdrowymi, naturalnie zaokrąglonymi paznokciami. Domowy manicure szybko się zużywa, a ten zrobiony w gabinecie kosmetycznym przetrwa niewiele dłużej. Stąd olbrzymia popularność sztucznych paznokci żelowych i akrylowych, które potrafią pozostać na paznokciu na tyle długo, że wiele z nas się decydowało i decyduje na ten skądinąd inwazyjny zabieg. Bowiem, jak się okazuje, nie dość, że nie jest to rozwiązanie bardzo trwałe, to w dodatku bardzo źle wpływa na paznokcie. Często skutkuje infekcjami i grzybicami, szczególnie jeśli zabieg jest wykonany nieprofesjonalnie. Dlatego poszukiwano alternatywy.  I ją znaleziono – manicure hybrydowy zapewnia gładkie i lśniące paznokcie bez smug nawet na 3 tygodnie. Paznokcie nie ulegają zmatowieniu, nie mają zadrapań ani wgnieceń. I w dodatku emalia ta nie alergizuje. Nie wspominając o tym, że zabieg zarówno nakładania, jak i ściągania emalii hybrydowej jest zdecydowanie mniej szkodliwy niż w przypadku żelu czy akrylu. Dzieje się to dzięki rewelacyjnym właściwościom emalii Shellac, która jest elastycznym akrylem, lakierem i żelem w jednym.

Zabieg

Położenie lakieru trwa mniej więcej godzinę, czasem krócej, nawet 40 minut, w zależności od typu paznokci. Rozpoczyna się tradycyjnie, od przygotowania paznokcia pod lakier. Kosmetyczka opiłowuje paznokieć, odsuwa i w razie konieczności wycina skórki. Następnie nakłada na płytkę lakiery: bazę, lakier kolorowy i utwardzacz, przy czym każda warstwa poddawana jest na kilka minut działaniu lampy UV. Na tym zabieg się kończy.

Usunąć lakier można po trzech tygodniach, co wymaga ponownej wizyty w salonie. Zabieg ten jest krótki, trwa 10 minut i wymaga użycia specjalnego płynu na bazie acetonu i nasączenia nim lakieru. Natychmiast po usunięciu można wykonać kolejną stylizację, ponieważ manicure hybrydowy jest bardzo delikatny i nie niszczy płytki. Nie ma więc potrzeby regenerowania paznokcia.

Przeciwwskazania

Osoby, które mają zniszczoną płytkę paznokcia nie powinny decydować się na ten zabieg, mimo że lakier Shellac jest odżywczy. Najlepiej zapytać o ocenę paznokci kosmetyczkę, która może zaproponować alternatywne rozwiązanie, dopóki płytka się nie zagoi. Również osoby bezpośrednio po usunięciu sztucznych paznokci powinny wstrzymać się przynajmniej na kilkanaście dni z zabiegiem, aby pozwolić swoim paznokciom zregenerować się.

W skrócie

– nie niszczy paznokci;
– utrzymuje się trzy tygodnie;
– nie blaknie, nie odpryskuje, nie kruszy się;
– jest odporny na zmywacz do paznokci;
– wystarczy cienka warstwa, aby otrzymać piękny efekt, paznokcie nie są grube.

Agnieszka Rachwał

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej