Strona główna Uroda Lirene PROTECT – podwójna ochrona struktur skóry i widoczne odmłodzenie

Lirene PROTECT – podwójna ochrona struktur skóry i widoczne odmłodzenie

przez admin

Białka to podstawowy element strukturalny naszego organizmu – budują każdą jego komórkę i tkankę, także włókna podporowe skóry. Ich uszkodzenie prowadzi do zaniku sprężystości, a w konsekwencji – do powstawania zmarszczek. Jedną z przyczyn jest proces glikacji – dołączania reszt cukrowych do białek.

Lirene PROTECT to linia kosmetyków stworzona przez Ekspertów Laboratorium Naukowego Lirene
z myślą o nowoczesnych i aktywnych kobietach, które chcą dbać o swoją skórę, pielęgnując ją kosmetykami najwyższej jakości. Składa się na nią pięć serii, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych: City Protect 25+, DNA Protect 35+, Matrix Protect 45+, Collagen Protect 55+ i Lipid Protect 65+. Kremy przeciwdziałają procesowi glikacji, wzmacniając poszczególne struktury skóry tak, aby skutecznie spowalniać pojawienie się widocznych oznak upływającego czasu.

Badając styl życia i stan zdrowia stulatków, okazało się, że są wśród nich i pijący i nie pijący, flegmatyczni i ekstrawertyczni, z poczuciem humoru i bez, uprawiający sport i nielubiący się ruszać. Jednak wszyscy mieli cechę odróżniającą ją od pozostałej części populacji: niski poziom glukozy we krwi i niski poziom insuliny. Dlaczego cukier skraca nam życie i jaki ma to związek z przemysłem kosmetycznym?

Podstawowym powodem, dla którego krążąca we krwi glukoza niekorzystnie oddziałuje na komórki, jest to, że przyłącza się ona do różnych cząsteczek białkowych. Ten niekorzystny proces nazywamy glikacją. Dodatkowy problem stwarza fakt, że reakcja ta zachodzi samoistnie, bez udziału dodatkowych enzymów. Trzy czynniki niewątpliwie przyspieszają ten proces: dieta bogata w cukier oraz promieniowanie UV i zanieczyszczenie środowiska. Ponadto glikacja jest następstwem naturalnego starzenia się naszego organizmu.

Białka to podstawowy budulec naszego organizmu. Pełnią szereg istotnych funkcji: transportują tlen (hemoglobina), walczą z patogenami (przeciwciała), przekazują informacje (czynniki wzrostu). Kiedy do cząsteczki białka zostanie przyłączona reszta cukrowa, zmienia się jej budowa. Białko, nie mogąc wypełniać swojej funkcji, staje się niepełnowartościowe.

Zasadniczy element struktury skóry właściwej stanowią dwa białka – kolagen i elastyna. Tworzą one włókna kolagenowe i elastynowe, które odpowiadają za sprężystość tkanki. Dołączenie do nich reszty cukrowej – tak samo jak w przypadku każdego innego białka – powoduje szereg zmian. Tworzona przez nie siatka staje się nieuporządkowana, sztywna, oporna na rozciąganie, skóra traci elastyczność, pojawią się zmarszczki i bruzdy.

Zmiany na skutek procesu glikacji zachodzą również w naskórku. Ponieważ pełni on funkcję bariery, która zabezpiecza nas przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego, uszkodzenie nawet najmniejszego elementu (np. białka wchodzącego w skład błony komórkowej keratynocytu, czyli komórki naskórka) odbije się na kondycji skóry. Naskórek stanie się przesuszony, zacznie się łuszczyć, straci zdrowy koloryt.

Glikacji mogą ulec również cząsteczki będące w komórce przekaźnikami sygnałów. Przykładowo – taką rolę odgrywają czynniki wzrostu. W przypadku ich uszkodzenia proces przekazywania informacji między poszczególnymi elementami skóry zostaje zaburzony, a skóra nie dostaje właściwych sygnałów do naprawy uszkodzeń. Zmiana struktury białka przekazującego ten sygnał powoduje, że białko zwyczajnie nie działa.

Zrozumienie zjawiska przyłączania się reszt cukrowych do białek i poznanie sposobów na spowolnienie niekorzystnych reakcji pozwoliło nam stworzyć kosmetyki, które pomagają przeciwdziałać upływowi czasu. Rolę podstawowych składników aktywnych przyjęły antyoksydanty – witamina E i C oraz przeciwutleniacze zawarte w naturalnych substancjach roślinnych. Zostały one tak dobrane – zarówno pod względem optymalnych dla skóry stężeń jak i kompleksów substancji – by odpowiadać na najważniejsze potrzeby skóry dojrzałej.  

Nowe kosmetyki Lirene PROTECT pomagają chronić skórę, aby zachować jej młody wygląd na dłużej. Specjalnie dobrane składniki aktywne przeciwdziałają procesom glikacji, działając przeciwzmarszczkowo i naprawczo. Chronią struktury skóry dzięki wzmocnieniu macierzy międzykomórkowej, poprawiają kondycję skóry i chronią ją przed szkodliwym wpływem środowiska i codziennego stresu, zapewniając jednocześnie komfort użytkowania. Skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna – na każdym etapie życia.

Czy wiesz, że…?

Podobna reakcja dołączenia reszt cukrowych zachodzi także… w produktach spożywczych. W tym przypadku nie mówimy jednak o glikacji, ale o reakcji Maillarda. Jest ona złożoną serią reakcji pomiędzy białkami i cukrami, zwykle zachodzącą w podwyższonej temperaturze. W ich wyniku tworzą się setki różnych związków smakowo-zapachowych, które z kolei ulegają rozkładowi do nowych związków podobnego rodzaju. Dlatego też każdy rodzaj żywności posiada specyficzny skład związków smakowo-zapachowych, dzięki czemu odróżniamy zapach gotowanego ryżu od zapachu pieczonego ciasta.

SERIE LIRENE PROTECT

Na linię Lirene PROTECT składa się 5 serii:

 • CITY PROTECT 25+,
 • DNA PROTECT 35+,
 • MATRIX PROTECT 45+,
 • COLLAGEN PROTECT55+
 • LIPID PROTECT 65+.

Lirene CITY PROTECT 25+ podwójnie chroni strukturę skóry:
1. Ochrona przed negatywnym wpływem środowiska
2. System ochrony przed glikacją

W skład serii wchodzą:

Pierwszy krem przeciwzmarszczkowy na dzień

Zapewnia skuteczną profilaktykę przeciwzmarszczkową w połączeniu z ochroną delikatnej młodej cery, dzięki zawartości kompleksu Glucam™ oraz wyciągów roślinnych chroniących skórę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Rewitalizująca witamina C, zawarta w wyciągu z cytryn i wiśni, hamuje pojawiające się pierwsze oznaki starzenia skóry oraz ułatwia wnikanie składników aktywnych do głębszych warstw. Olej z winogron i alantoina łagodzą podrażnienia, wzmacniają barierę ochronną skóry, pozostawiając ją aksamitnie miękką.

Efekty stosowania kremu:

 • wygładzenie pierwszych zmarszczek poprzez neutralizację wolnych rodników,
 • długotrwałe i intensywne nawilżenie skóry,
 • złagodzenie podrażnień i ochrona przed działaniem czynników drażniących.

Skóra twarzy zyskuje promienny wygląd i blask. Jest elastyczna i komfortowo nawilżona.

Pojemność: 50 ml        Rekomendowana cena detaliczna: 19,99 zł

Pierwszy przeciwzmarszczkowy krem nawilżający na noc

Receptura kremu zapewnia kompleksową pielęgnację i profilaktykę przeciwzmarszczkową podczas nocnego wypoczynku. Kompleksy Sensiline® i Elastonyl tworzą skuteczną barierę ochronną dla delikatnej skóry, regenerują włókna kolagenu i elastyny, pozostawiając skórę jędrną i sprężystą. Dodatkowo olej z pestek jabłka, olej z róży i witamina E spowalniają pierwsze procesy starzeniowe, wygładzając i wzmacniając skórę. Masło Shea odżywia i łagodzi, nie pozostawiając tłustej warstwy.

Efekty stosowania kremu:

 • eliminacja pierwszych oznak zmarszczek,
 • głębokie i długotrwałe nawilżenie i odżywienie skóry,
 • odnowa i wzmocnienie warstwy lipidowej naskórka,
 • złagodzenie powstałych w ciągu dnia podrażnień i zapobieganie powstawaniu nowych.

Po przebudzeniu twarz jest komfortowo nawilżona i zachwyca promiennym wyglądem, bez oznak zmęczenia i stresu.

Pojemność: 50 ml        Rekomendowana cena detaliczna: 19,99 zł


Seria Lirene DNA PROTECT 35+ podwójnie chroni struktury skóry:

1. Ochrona DNA komórek przed uszkodzeniami
2. System ochrony przed glikacją

W skład serii wchodzą:

Wygładzający krem przeciwzmarszczkowy na dzień

Zawarty w kremie kwas foliowy, zamknięty w sferach z naturalnego kolagenu, pobudza regenerację DNA komórek oraz włókien podporowych i elastyny. Witamina i E oraz rewitalizująca witamina C widocznie odmładzają skórę, chroniąc ją przed wolnymi rodnikami i powstawaniem zmarszczek. Zestaw minerałów, w tym aktywne jony miedzi, pobudzają mikrokrążenie, likwidując oznaki zmęczenia i stresu. Olejek migdałowy zmiękcza naskórek i wzmacnia ochronną barierę lipidową skóry.

Efekty stosowania kremu:

 • widoczne wygładzenie pierwszych zmarszczek,
 • poprawa elastyczności skóry,
 • likwidacja oznak codziennego stresu i zmęczenia,
 • przywrócenie skórze blasku.

Twarz jest aksamitnie gładka, właściwie nawilżona i elastyczna.   

Pojemność: 50 ml        Rekomendowana cena detaliczna: 25,99 zł

Wzmacniający krem przeciwzmarszczkowy na noc

Formuła kremu, dzięki zawartości kwasu foliowego zamkniętego w sferach i grupie synergicznie działających witamin A, C i E, wzmacnia struktury skóry podczas nocnego wypoczynku. Składniki skutecznie chronią przed oznakami upływającego czasu, stymulując prawidłowy proces regeneracji komórek. Intensywne działanie oleju brzoskwiniowego wygładza skórę, zapewniając komfortową miękkość naskórka, a masło shea łagodzi podrażnienia.

Efekty stosowania:

 • poprawa jędrności i elastyczności skóry,
 • wzrost napięcia skóry i eliminacja oznak zmęczenia,
 • wygładzenie i aksamitna miękkość naskórka,
 • dogłębne odżywienie i ukojenie skóry.

Skóra twarzy jest optymalne wzmocniona, nawilżona i gładka. O poranku odzyskuje  właściwą elastyczność, świeży i wypoczęty wygląd.

Pojemność: 50 ml        Rekomendowana cena detaliczna: 25,99 zł

Wzmacniający krem nawilżający pod oczy 25 – 35+

Bogata formuła kremu delikatnie pielęgnuje delikatną skórę wokół oczu. Dzięki zawartości jonów miedzi, oleju bawełnianego i Oligogelane, krem reguluje proces właściwej odnowy komórkowej, wzmacniając poszczególne warstwy skóry i poprawiając jej elastyczność i sprężystość. Zestaw witamin E i C oraz kwas foliowy  usprawniają tempo regeneracji skóry, hamując pojawiające się pierwsze objawy jej starzenia się.

Efekty stosowania kremu:

 • wzmocnienie skóry wokół oczu,
 • zmniejszenie opuchlizny, obrzęku i cieni wokół oczu,
 • długotrwałe i dogłębne nawilżenie.

Skóra wokół oczu jest właściwie nawilżona i zachwyca promiennym spojrzeniem.

Pojemność: 15 ml        Rekomendowana cena detaliczna: 20,99 zł

Seria Lirene MATRIX PROTECT 45+ podwójnie chroni struktury skóry:

1. Ochrona macierzy międzykomórkowej (matrix)
2. System ochrony przed glikacją

W skład serii wchodzą:

Liftingujący krem przeciwzmarszczkowy na dzień

Zastosowany w kremie system MATRIX PROTECT dba o optymalny stan macierzy międzykomórkowej. Umożliwiają to składniki aktywne: kompleks lipidowy, kwas foliowy oraz grupa synergicznie działających witamin E, C i B. Kosmetyk precyzyjnie uzupełnia zanikający z wiekiem cement komórkowy i zapobiega powstawaniu zmarszczek i głębokich bruzd. Niacynamid przyspiesza proces regeneracji skóry uszkodzonej działaniem promieni UV, rozświetlając poszarzałą cerę. Rezultatem jest widoczne odmłodzenie cery, a długotrwały efekt liftingu następuje poprzez intensywne działanie protein ze słodkich migdałów.

Efekty stosowania kremu:

 • zwiększenie prawidłowego napięcia skóry (lifting),
 • wygładzenie utrwalonych zmarszczek,
 • poprawa jędrności i elastyczności skóry,
 • wymodelowanie owalu twarzy oraz ochrona przed wiotczeniem,
 • widoczne odmłodzenie cery.

Twarz jest komfortowo napięta i elastyczna. Zachwyca odmłodzonym i zrelaksowanym wyglądem. 

Pojemność: 50 ml        Rekomendowana cena detaliczna: 27,99 zł


Regenerujący krem przeciwzmarszczkowy na noc

Dzięki zawartości kompleksu lipidowego oraz oleju z awokado, krem odbudowuje i wzmacnia macierz komórkową (matrix) podczas nocnego wypoczynku. Unikalny system MATRIX PROTECT uzupełnia struktury skóry, odbudowując zanikający z wiekiem cement komórkowy. Zamknięty w sferach kolagenowych kwas foliowy dociera do głębokich warstw skóry, efektywnie regenerując komórki. Działający antyoksydacyjnie zestaw witamin E i C pomaga zachować odpowiednią spoistość i sprężystość. Dodatkowo, proteiny z migdałów przywracają właściwe napięcie skóry, pozostawiając ją aksamitnie miękką w dotyku.

Efekty stosowania kremu:

 • odmłodzenie cery połączone z ochroną skóry przez wiotczeniem,
 • długotrwały efekt wygładzenia,
 • odczuwalny wzrost sprężystości skóry,
 • naturalne rozświetlenie poszarzałej cery, usuwające oznaki zmęczenia,
 • intensywne działanie nawilżające i odżywcze.

O poranku twarz jest odpowiednio zregenerowana, gładka i jędrna. Urzeka młodszym wyglądem.

Pojemność: 50 ml        Rekomendowana cena detaliczna: 27,99 zł

Seria Lirene COLLAGEN PROTECT 55+ podwójnie chroni struktury skóry:
1. Ochrona włókien kolagenowych
2. System ochrony przed glikacją

W skład serii wchodzą:

Napinający krem korygujący zmarszczki na dzień

Zaawansowana formuła kremu zawiera system COLLAGEN PROTECT, który chroni włókna kolagenowe, stanowiące ważny element macierzy międzykomórkowej (matrix). Kwas rozmarynowy i kolagen roślinny efektywnie wzmacniają i ujędrniają, naprawiając uszkodzenia struktur skóry wywołanych przez czynniki zewnętrzne. Specjalnie dobrane składniki aktywne: proteiny z pszenicy oraz witaminy A, C i E wykazują działanie przeciwzmarszczkowe, neutralizują wolne rodniki i dogłębnie rewitalizują komórki, poprawiając kondycję skóry.

Efekty stosowania kremu:

 • widoczne wygładzenie zmarszczek,
 • redukcja utrwalonych oznak starzenia, poprzez ochronę i stymulacje włókien kolagenowych, nawet w głębokich warstwach skóry.

Skóra jest optymalnie napięta i sprężysta a zmarszczki widocznie zredukowane.

Pojemność: 50 ml        Rekomendowana cena detaliczna: 29,99 zł

Wygładzający krem odmładzający na noc

System COLLAGEN PROTECT zawiera nanosfery kwasu rozmarynowego i związki lipidowe, które efektywnie odbudowują i wzmacniają strukturę włókien kolagenowych podczas snu.  Po przebudzeniu, twarz staje się widocznie wygładzona i odmłodzona, dzięki witaminie E wychwytującej wolne rodniki, witaminie B3 o działaniu regenerującym naskórek i rewitalizującej witaminie C. Wosk pszczeli i meksykański wosk Candelilla odżywiają i nawilżają, a witamina A przywraca skórze blask.

Efekty stosowania kremu:

 • wygładzenie skóry,
 • spłycenie zmarszczek,
 • poprawa napięcia i sprężystości,
 • naprawa i regeneracja uszkodzeń komórkowych wywołanych przez czynniki zewnętrzne,
 • odmłodzenie i zabezpieczenie przed procesem wiotczenia cery.

Po nocnym wypoczynku skóra gładka, zregenerowana, wzmocniona i pełna blasku.

Pojemność: 50 ml        Rekomendowana cena detaliczna: 29,99 zł

Regenerująco-uelastyczniający krem pod oczy 45 – 65+

Krem skutecznie pielęgnuje delikatną skórę wokół oczu dzięki zawartości kompleksu lipidowego i oleju migdałowego. Wzmacnia siatkę włókien podporowych i uzupełnia zanikający z wiekiem cement komórkowy. Dodatkowo, przyspiesza tempo regeneracji komórek, nawet w głębokich warstwach skóry. W konsekwencji skóra zachowuje odpowiednią elastyczność i sprężystość, a dzięki witaminom C, E i B3 jest odżywiona, rozświetlona i odzyskuje młodszy wygląd.

Efekty stosowania kremu:

 • optymalna elastyczność naskórka,
 • redukcja zmarszczek i wygładzenie skóry wokół oczu, 
 • zwiększenie napięcia skóry wokół oczu,
 • ochrona przed procesami zwiotczającymi.

Skóra wokół oczu staje się elastyczna i zregenerowana, a zmarszczki skutecznie zredukowane.

Pojemność: 15 ml        Rekomendowana cena detaliczna: 21,99 zł

Seria Lirene LIPID PROTECT 65+ podwójnie chroni struktury skóry:
1. Ochrona bariery hydro-lipidowej
2. System ochrony przed glikacją
W skład serii wchodzą:

Uelastyczniający krem przeciwzmarszczkowy na dzień

Krem efektywnie regeneruje i odbudowuje struktury skóry, dzięki zawartości formuły LIPID PROTECT. Olej migdałowy wzmacnia lipidową barierę ochronną skóry, usprawniając działanie cementu międzykomórkowego. Aminokwas Thiotaine chroni przed wolnymi rodnikami, a olej z pestek jabłka i witamina E redukują zmarszczki, umacniając tkankę łączną skóry. Twarz jest odżywiona, dzięki zawartości wyciągu z orchidei i witaminy C. Zyskuje jędrność i aksamitną miękkość za sprawą komplementarnie działającej gliceryny, masła shea i allantoiny.

Efekty stosowania kremu:

 • redukcja mimicznych i głębokich zmarszczek,
 • długotrwałe odmłodzenie,
 • wygładzenie połączone z efektem przywrócenia właściwej gęstości skóry,
 • poprawa napięcia skóry i ochrona przed procesami zwiotczającymi,
 • rozjaśnienie przebarwień skórnych.

Skóra jest doskonale gładka, elastyczna i napięta. Rysy są wymodelowane, a zmarszczki widocznie zredukowane.

Pojemność: 50 ml        Rekomendowana cena detaliczna: 29,99 zł

Odbudowujący krem przeciwzmarszczkowy na noc

Dzięki zawartości formuły LIPID PROTECT, krem efektywnie odbudowuje strukturę skóry podczas snu. Zawarte w kremie witamina E i olej z róży przyspieszają regenerację poszczególnych warstw skóry, wygładzając nawet utrwalone z wiekiem zmarszczki i bruzdy. Widoczne odmłodzenie twarzy następuje poprzez skuteczne działanie aminokwasu Thiotaine, który neutralizuje enzymy niszczące włókna kolagenowe, odpowiedzialne za elastyczność skóry. Wosk z oliwek i wyciąg z orchidei długotrwale odżywiają i nawilżają, bez podrażnień.

Efekty stosowania kremu:

 • pełna regeneracja i odbudowa komórek i przestrzeni międzykomórkowej,
 • widoczne odmłodzenie twarzy,
 • wygładzenie cery i eliminacja głębokich bruzd,
 • wzmocnienie skóry i ochrona przed jej wiotczeniem,
 • odczuwalnie większa sprężystość oraz miękkość i aksamitność naskórka.

Skóra twarzy jest widocznie zregenerowana, gładka i odżywiona.  O poranku zachwyca młodszym wyglądem.

Pojemność: 50 ml        Rekomendowana cena detaliczna: 29,99 zł

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej