Strona główna Uroda Pielęgnacja młodej skóry

Pielęgnacja młodej skóry

przez admin

Nawet jeśli cera młodej kobietki jest idealna i bezproblemowa, nie oznacza to że nie jest jej potrzebna żadna pielęgnacja. Bo to trochę tak, jak ze zdrową dietą – odpowiednie odżywianie ciała i skóry z czasem przynosi profity. Wcale to jednak nie oznacza, że posiadaczki cery problemowej skazane są na posiadanie w dorosłym życiu szpecących blizn. Podstawowym hasłem jest tu odpowiednia pielęgnacja dostosowana do wieku.

Cera z problemami

Czasem jest to lekki trądzik młodzieńczy, który szybko znika. Czasem są to pryszcze pojawiające się od czasu do czasu i to w najmniej odpowiednim momencie (jakby na pryszcze był kiedykolwiek dobry moment!). A czasem są to poważne problemy, które ciągną się latami i łagodnieją lub kończą się dopiero po trzydziestce. Jak się ratować?

Przede wszystkim należy udać się do lekarza dermatologa, ponieważ poza pielęgnacją zewnętrzną niezbędna może się okazać kuracja farmakologiczna. Jeśli nie, dobrze jest wybierać linie kosmetyczne przeznaczone dla cery problemowej. Należy jednak uważać – niektóre produkty mogą powodować nadmierne przesuszanie skóry, co prowadzi do zwiększenia wydzielania sebum, a w konsekwencji do zwiększenia ilości wyprysków. Dlatego dobrze używać produktów antybakteryjnych i nawilżających jednocześnie.

Absolutnie nie wolno samodzielnie wyciskać pryszczy, wysuszać skóry spirytusem i maskować niedoskonałości tonami fluidu nieprzeznaczonego do cery problemowej. W ten sposób tylko rozsiewamy bakterie, nadmiernie wysuszamy i podrażniamy skórę oraz zapychamy pory, uniemożliwiając jej oddychanie. Jeśli już trzeba zastosować makijaż, najlepiej wybrać kosmetyki mineralne.

Pomóc może wizyta u kosmetyczki. Nie będziemy analizować zalet i wad mechanicznego oczyszczania twarzy, ale jest mnóstwo innych zabiegów, które w znaczący sposób mogą pomóc i ustrzec nas przed potrądzikowymi problemami.

Cera normalna

Cera normalna, czyli brak problemu, prawda? Zasadniczo tak, ale nie można zapominać o odpowiednim nawilżaniu, ponieważ jeśli doprowadzimy do wysuszenia skóry, może się to skończyć zaskórniakami, grudkami i innymi niespodziankami. Łagodny żel do mycia, tonik, lekki krem nawilżający np. firmy Garnier, która ma w swojej ofercie wiele produktów do takiego typu cery, to absolutna podstawa zawsze i dla każdego. A jeśli chodzi o makijaż, złe kosmetyki i ich zbyt duże ilości, nawet na idealną młodzieńczą skórę mogą sprowadzić katastrofę. Na ciężkie podkłady przyjdzie jeszcze czas. Teraz najlepiej wybrać lekki puder mineralny, który podkreśli naturalną świeżość młodości.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej