Strona główna Uroda Kojący opatrunek dla skóry atopowej

Kojący opatrunek dla skóry atopowej

przez admin

Nadchodzący okres jesienno-zimowy to szczególnie trudny czas dla atopików. Niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak suche powietrze czy niska temperatura sprzyjają zaostrzeniu objawów atopowego zapalenia skóry. Nadmiernie sucha skóra jest popękana i swędząca, a uporczywe drapanie może prowadzić do infekcji bakteryjnych. W odpowiedzi na ten problem specjalistyczna seria produktów Emolium P dedykowana skórze bardzo suchej, swędzącej
i atopowej została poszerzona o nowy produkt – Trójaktywną emulsję do ciała. Kompleksowa formuła długotrwale odżywia i nawilża, łagodzi świąd oraz minimalizuje ryzyko rozwoju bakterii na skórze.

Chłodniejsze pory roku nie są sprzymierzeńcem osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry.  Powrót po wakacyjnym lenistwie do codziennych obowiązków wiąże się ze stresem, który wzmaga uciążliwe objawy. Mróz, niska wilgotność w ogrzewanych pomieszczeniach i klimatyzacja powodują, że skóra szybciej traci wodę, staje się sucha, zaczerwieniona, szorstka i popękana. Brakuje jej natłuszczenia, nawilżenia, a w jej składzie jest zbyt mało lipidów międzykomórkowych. Często łuszczy się i daje uczucie ściągnięcia, a także swędzi. Uporczywe swędzenie wywołuje chęć drapania, które zwiększa podrażnienia, intensyfikując tym samym przykre dolegliwości. W efekcie stan naskórka ulega pogorszeniu. Staje się on podatny na przenikanie alergenów zgormadzonych w rzadziej wietrzonych zimą mieszkaniach oraz bakterii, co pogłębia już istniejące zmiany skórne i może prowadzić do infekcji.  Zalecane jest wtedy stosowanie specjalistycznych preparatów o działaniu wielokierunkowym.

Trójaktywna emulsja do ciała Emolium P jest przeznaczona dla skóry bardzo suchej, swędzącej i atopowej. Preparat posiada wieloskładnikową formułę, która działa na kilku płaszczyznach:

  • Nawilża i odżywia, odbudowuje barierę lipidową naskórka dzięki zawartości oleju canola wraz z hialuronianem, które sodu regenerują naturalną lipidową strukturę naskórka, ograniczając nadmierną utratę wody (TEWL). Zapewniają długotrwałe nawilżenie skóry.
  • łagodzi nieprzyjemne uczucie świądu – Stimu-Tex wraz z polidokanolem i trójglicerydami z kukurydzy odbudowują barierę ochronna naskórka, łagodzą świąd i sprawiają, że skóra staje się mniej podatna na podrażnienia.
  • Minimalizuje ryzyko rozwoju bakterii –  Evosina ogranicza rozwój bakterii na skórze.

Składniki aktywne Trójaktywnej emulsji do ciała Emolium P:

  • Stimu-Tex® – wosk pozyskany na drodze ekstrakcji z wysłodzin jęczmiennych. Zmniejsza świąd i regeneruje uszkodzony naskórek.
  • Evosina® – pochodna kwasu usinowego o udowodnionym działaniu antybakteryjnym. Zmniejsza liczbę bakterii występujących na powierzchni skóry chroniąc ją przed powtarzaniem się stanów zapalnych naskórka spowodowanych infekcją bakteryjną.

  • Polidokanol – substancja o działaniu miejscowo znieczulającym, przeciwbólowym. Przynosi ulgę skórze podrażnionej i swędzącej.
  • Trójglicerydy z kukurydzy – wzmacniają barierę hydrolipidową, natłuszczając naskórek i redukując przeznaskórkową utratę wody (TEWL). Wpływają na poprawę sprężystości i elastyczności skóry. Posiadają właściwości ograniczające świąd oraz podrażnienia.
  • Hialuronian sodu– składnik naturalnie występujący w skórze. Wnika w głąb skóry i skutecznie zabezpiecza ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, tworząc na jej powierzchni ochronny filtr. Wiąże wodę w naskórku.
  • Olej canola – naturalny olej roślinny pochodzący z nasion rzepaku (Brassica napus lub Brassica campestris). Źródło jedno- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki wysokiej zawartości witaminy E posiada silne działanie łagodzące i przeciwzapalne. Trwale nawilża, natłuszcza oraz wygładza naskórek.

Emolium P jest dostępne w aptekach, bez recepty.

Cena: 36 zł / 200 ml

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej