Strona główna Uroda Wrażliwa cera a zaskórniki

Wrażliwa cera a zaskórniki

przez admin

Wiele osób boryka się z rozmaitymi problemami skórnymi, determinowanymi przez posiadany przez nich rodzaj cery, a pojawiające się w ich wyniku niedoskonałości skutecznie spędzają sen z powiek przede wszystkim przedstawicielkom płci pięknej. Do najczęściej występujących zalicza się między innymi zaskórniki, ku zaskoczeniu niektórych, nie będące symbolem wyłącznie tłustej lub mieszanej skóry.
 
Czym właściwie są zaskórniki?
 
Zaskórniki powstają w wyniku zatykania porów skóry przez łój, w związku z czym najczęściej pojawiają się w tych partiach twarzy, w których zauważa się nadmierne wydzielanie naturalnego sebum. Wzmożona aktywność tego procesu jest charakterystyczna dla cery tłustej lub mieszanej, jednak nie jest on zarezerwowany tylko dla tego rodzaju skóry. Bardzo często z zaskórnikami zmagają się również osoby z cerą nadwrażliwą.

 
Jak to możliwe? Wrażliwa skóra bardzo często cierpi z powodu utraty wilgoci, a w rezultacie odwodnienia. Mechanizmem obronnym, mającym ją przed tym ochronić, jest zwiększona produkcja sebum i dalsze rozszerzanie się porów, co prowadzi do zanieczyszczenia cery. Zaskórniki z pewnością nie dodają twarzy uroku, jednak ich usuwanie powinno odbywać się zgodnie z pewnymi zasadami.
 
Jak walczyć z zaskórnikami przy cerze wrażliwej?

 
Jednym z najczęściej popełnianych błędów, podczas walki z zaskórnikami, jest ich wyciskanie oraz celowe wysuszanie. Jednak wrażliwa skóra jest już wystarczająco sucha, a dodatkowe jej podrażnianie z dużą dozą prawdopodobieństwa, zamiast pomóc, zaszkodzi. Kluczem do skutecznego zlikwidowania tej niedoskonałości będzie właściwa pielęgnacja cery, na którą składa się oczyszczanie i nawilżanie.
 
Oczyszczanie skóry nadwrażliwej powinno odbywać się przy pomocy delikatnego żelu myjącego, pozbawionego substancji zapachowych, barwników i konserwantów. Warto, aby w kosmetycznym arsenale osoby walczącej z zaskórnikami, znalazł się hipoalergiczny tonik  łagodzący i ściągający pory. Tak przygotowana skóra jest gotowa na przyjęcie składników odżywczych, znajdujących się w kremie nawilżającym.
 
Dlaczego nawilżanie jest tak istotne?
 
Nawilżanie jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym w przypadku cery wrażliwej, nawet tej borykającej się z zaskórnikami. Stosując preparaty wysokiej jakości, takie jak Physiogel, możemy nie tylko zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia, ale przede wszystkim uzupełnić niedobory w warstwie lipidowej skóry, pełniącej funkcję ochronne przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, w tym również zanieczyszczeń powodujących powstawanie zaskórników.
 
Wrażliwa skóra jest szczególnie narażona na działanie rozmaitych bodźców, pochodzących z otoczenia. Cera, którą cechuje nadwrażliwość, codziennie broni się przed nadmiernym wysuszeniem, napięciem czy stanami zapalnymi, a jakby tego było mało, niedoskonałości również nie są jej obce. Jednak rozsądne podejście do pielęgnacji i stosowanie właściwie dobranych dermokosmetyków, z całą pewnością pomoże przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd, pozbawiony wątpliwych ozdób.
 
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej