Strona główna Uroda Unikalna receptura

Unikalna receptura

przez admin

Kostka myjąca Dove zawiera unikalną kombinację składników, które pomagają skórze odzyskać piękny i zdrowy wygląd. Sprawi, że poczujesz się świeżo i pięknie.

Specjalnie opracowana receptura kostki myjącej Dove sprawia, że produkt od lat cieszy się uznaniem konsumentek. Poprzez zastosowanie innowacyjnej technologii, kostka Dove nie tylko myje, ale również pielęgnuje skórę, pomagając zapewnić jej piękny i zdrowy wygląd.

Składniki myjące zawarte w kostce myjącej Dove są znacznie delikatniejsze od tych, które występują w zwykłym mydle. Oznacza to, że substancje powierzchniowo czynne stosowane jako główny składnik w zwykłych mydłach, np. Sodium Cocoate czy Sodium Tallowate, zastąpiono dużo łagodniejszym dla skóry składnikiem myjącym – Sodium Lauroyl Isethionate. Dodatkowo zawartość 1/4 kremu nawilżającego w kostce Dove działa renatłuszczająco, zapobiegając wysuszaniu skóry podczas mycia. Kostka Dove nie pozostawia po myciu nieprzyjemnego uczucia „ściągnięcia”, często spotykanego po użyciu zwykłego mydła. Dzięki specjalnej recepturze, kostka myjąca Dove jest odpowiednia do pielęgnacji każdego typu skóry, nawet szczególnie wrażliwej skóry twarzy.

Kostkę myjącą Dove na tle zwykłych mydeł wyróżniają wyjątkowe właściwości. W większości domów w całej Polsce w kranach płynie tak zwana „twarda” woda. Zawiera ona dużą ilość rozpuszczonych minerałów, głównie wapnia i magnezu. Zwykłe mydła w połączeniu z twardą wodą, pozostawiają na skórze niewidoczny dla oka osad mydlany. Są to nierozpuszczalne     w wodzie związki, powstałe w reakcji cząsteczek zwykłego mydła z wapniem występującym w  „twardej” wodzie. Taką samą reakcję możemy obserwować, gdy powstaje osad, taki jak ten który pozostaje na wannach, kabinach prysznicowych czy umywalkach.

Kostka myjąca Dove nie pozostawia na skórze osadów z mydła, ponieważ zawiera głównie nie-mydlane środki myjące, niewrażliwe na obecność wapnia. Oznacza to, że nie tworzy osadu mydlanego z jonami wapnia obecnymi w twardej wodzie.

„Kostka Dove nie zawiera mydła, bardzo dobrze usuwa codzienne zanieczyszczenia,             a jednocześnie dba o naszą skórę dzięki neutralnemu pH i 1/4 kremu nawilżającego. Neutralne pH, w przeciwieństwie do alkalicznego (zasadowego) pH zwykłych mydeł, nie zaburza równowagi naskórka. Dzięki temu zapewniona jest prawidłowa pielęgnacja skóry. Ponadto 1/4 kremu nawilżającego, dzięki starannie dobranej fazie tłuszczowej i wiążącej wodę, pozwala na długotrwałe zapewnienie odpowiedniego nawilżenia, gładkości i elastyczności skóry.” – podkreśla dr Monika Serafin, dermatolog, ekspert marki Dove.

Cena: 100 g / ok. 3 PLN

AlejaKobiet.pl / Materiały prasowe

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej