Strona główna Uroda Dobór szminki do cery

Dobór szminki do cery

przez admin
Wybranie odpowiedniej szminki nie powinno być uzależnione tylko i wyłącznie modą. Można wręcz stwierdzić, że nie powinno sprowadzać się do mody w ogóle. Dzieje się tak, gdyż pomadka powinna pasować do indywidualnych cech danej kobiety. Wizażyści i specjaliści zawsze radzą, by celować w indywidualizm – podkreślenie naszej skóry, włosów, a także kształtów ust i twarzy. Szminka powinna być też pod względem koloru dopasowana do ubioru – czasami łatwo o tej zasadzie zapomnieć i zguba gotowa!
Istnieją cztery ciekawe, wyraziste rodzaje cery: wiosenna, letnia, jesienna i zimowa. Na nich się teraz skupimy. Każdy z poniższych typów urody charakteryzuje się czymś innym i prezentuje się inaczej w różnych kolorach szminki. Warto dokładnie zapoznać się z zasadami wybierania pomadki, zanim przygotujemy się do wyjścia na przyjęcie lub z innej okazji. Generalnie przy wyborze szminki warto kierować się kolorami włosów, oczu, a także cery. Przykładem pomadki, dającej żywy i promienny kolor jest L’Oreal Paris Rouge Caresse. Szukając wyrazistej szminki, warto sięgnąć właśnie po nią.
Rodzaje cery
Cera wiosenna – jest delikatna i jasna. Posiada leciutko pomarańczowy odcień. Zarówno oczy i włosy jasne: oczy niebieskie lub zielone, włosy – blond. Tutaj sprawdzi się szminka o kolorze czerwono-pomarańczowym lub brązowawym. Dobrze jest podkreślić jasność cery poprzez nałożenie na szminkę delikatnego błyszczyka.
Cera letnia – jaśniutka z lekka domieszką błękitu. Może też być oliwkowa. Włosy to blond lub brązowe, oczy – niebieskie, szaroniebieskie i różne odcienie zielonego. W przypadku takiej cery sprawdzi się szminka w kolorystyce różowo-fioletowej. Jeśli chcesz eksperymentować, wypróbuj czerwień z odcieniami niebieskiego, nie zawiedziesz się!
Cera jesienna – jasna cera z piegami, może być w odcieniu delikatnie pomarańczowym, złotym. Włosy brązowe z połyskiem albo ciemny blond. Oczy brązowe, piwne. Przy cerze jesiennej sprawdzą się szminki w kolorach poważnej czerwieni, ceglaste i miedziane. Można postawić też na kolory pomarańczowe i błyszczące brązowe. Musisz zadbać o to, by pozbyć się bladości, zakamuflować nią. Wtedy Twoja cera wyda się żywsza, pełna energii.
Cera zimowa – jak sama nazwa wskazuje, tutaj skóra jest jasna i blada, może być z domieszką wyblakłego niebieskiego. Włosy ciemne, możliwe, że czarne. Kolor oczu to brąz lub ciemny niebieski albo zielony. Przy takiej urodzie sprawdzą się mocne, zdecydowane szminki czerwone, mogą być jaskrawe. Ciekawym rozwiązaniem będzie też pomadka w kolorze fioletowym.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej