Strona główna Moda Torebka – co mówi o kobiecie?

Torebka – co mówi o kobiecie?

przez admin

Chyba nie ma na świecie kobiety, która nie miałaby swojej ulubionej torebki. Nawet jednak dwie takie same torebki skórzane czy materiałowe znacznie różnią się zawartością z uwagi na charakter swoich właścicielek. Niegdyś pojawił się złośliwy pogląd, że torebka świadczy o kobiecie; jest w tym jednak sporo prawdy, dlatego sprawdźmy, jakie informacje możemy wyczytać z jej wyglądu i zawartości.

Idealny dobór torby do aktualnej stylizacji obiera sobie za punkt honoru wiele kobiet. Warto jednak mieć na uwadze, że równie wiele z nich nie wie, jak dużo torebka o nich mówi – zwłaszcza, gdy jest charakterystyczna. Oto kilka oczywistych wniosków wynikających z obserwacji kobiecych torebek, a także krótki poradnik, jak zadbać, abyśmy sprawiały zawsze dobrze pierwsze wrażenie.

Wygląd zewnętrzny torebki

Na pierwszym ogień weźmy to, co zdradza o nas wygląd zewnętrzny torebki. Torebka dobrej jakości – niekoniecznie droga! – będzie zawsze świadczyła o dbałości o wygląd zewnętrzny. Torebki skórzane doskonale sprawdzają się we wszystkich okolicznościach, dlatego będą najbardziej uniwersalne. Z kolei torebka materiałowa, o ile dobrana jest do stroju nieformalnego, może go dobrze dopełniać, świadcząc o wyczuciu smaku właścicielki. Torebka bardzo wypchana będzie zazwyczaj świadczyła o życiu w pośpiechu oraz chaosie, co będzie niemile widziane zwłaszcza w przypadku kobiet na spotkaniach biznesowych. Aby uniknąć wrażenia wypchania, wystarczy zainwestować w torebkę ze sztywnymi ściankami, czyli w stylu kuferka. Torebka poplamiona, przetarta czy przedarta zawsze mówi o niechlujstwie w doborze stroju i niedbałości o wygląd. Torebka skórzana o sporych rozmiarach i z rzucającym się w oczy logo producenta będzie dobrze odebrana jedynie, gdy pasuje do reszty stroju; gdy całość jest przesadnie wyeksponowana, a kobieta wygląda jak obwieszona reklamami producentów, całość świadczy o próżności i kiepskim guście przy sporym budżecie.


Sposób noszenia torebki

Niemniej istotny jak wygląd jest sposób noszenia torebki. Zazwyczaj torebki skórzane mają uszy pozwalające przede wszystkim na przewieszenie przez ramię. W takim przypadku kobiety szczególnie obeznane z savoir-vivrem będą nosiły je na lewym ramieniu, szczególnie w sytuacji, gdy mają do czynienia z obcym dla siebie towarzystwem, które będą poznawać. W ten sposób bez trudu mogą wyciągnąć prawą rękę na przywitanie. Torebka noszona przez całe ciało, jak listonoszka, może świadczyć o praktyczności bądź… zajętych rękach i pośpiechu. Jeśli torebka zawieszona jest na ramieniu, to powinna sięgać okolic biodra; zbyt krótka i za długa będzie zdradzała brak finezji i dbałości o szczegóły w wyglądzie. Kopertówka ściskana obiema dłońmi podczas oficjalnej okazji pokazuje niepewność w towarzystwie; o wiele lepiej jest ją trzymać w jednej dłoni, pod ręką (gdy np. mamy w dłoni drink) albo zainwestować w model zawieszany na ramieniu, na cienkim pasku.

Materiał i sposób dopasowania

Wiele o kobiecie zdradza też materiał, z którego wykonana jest torebka, w połączeniu z noszoną akurat stylizacją. Kobieta profesjonalna i tak samo podchodząca do swoich obowiązków, często spotykająca się z biznesmenami czy klientami, będzie inwestowała w torebki skórzane (dostępne w sklepie Skórzana.com: https://www.skorzana.com/pol_m_Torebki-Damskie_Torebki-Skorzane-130.html) w jednolitych, ciemnych barwach, bez rzucających się w oczy emblematów, aby wyglądać fachowo i poważnie. Dobór torebki materiałowej do oficjalnego stroju świadczy o nieobyciu i kiepskim guście, ale też pośpiechu i braku przywiązywania wagi do szczegółów. Duża torebka-worek w połączeniu z codziennym strojem i zgarbioną sylwetką będzie wskazywała na kobietę zaganianą, zmęczoną i ciągle zajętą. Z kolei niewielka listonoszka w połączeniu ze strojem codziennym to oznaka minimalizmu i praktyczności.

Oczywiście, wiele powiedzieć o kobiecie może również to, co trzyma w torebce. Do tego jednak dostęp mają tylko wybrani.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej