Strona główna Aktualności Popraw nastrój w kilka chwil

Popraw nastrój w kilka chwil

przez admin

Stres, zmęczenie, niedobry humor – to domeny dzisiejszych czasów. Chcesz w szybki i prosty sposób poczuć się lepiej? To proste!

Wielu specjalistów, doktorów i psychologów podkreśla jak wielki wpływ na nasz nastrój i samopoczucie ma kondycja naszego ciała. Jeśli nie jesteś w formie, a na dodatek przybyło ci parę kilogramów tu i ówdzie, twoje samopoczucie i zmęczenie widoczne jest w pochylonej postawie lub w niedbałym stawianiu każdego kroku. Tak jak kondycja naszego ciała wpływa na nasze samopoczucie, tak i odwrotnie: postawa twojego ciała wpływa na twój nastrój. Wielokrotnie pewnie sama przekonałaś się o tym, jak dużo lepiej możesz poczuć się, jeśli chociażby wyprostujesz się i podniesiesz głowę.

Pozycja w rozkroku

Spróbuj usiąść w rozkroku. W tej pozycji twoje mięśnie, ud, brzucha i pleców są maksymalnie rozluźnione. Wydawać by się mogło – banalna poza, jednak siła jej według wielu psychiatrów i psychoterapeutów ma bardzo pozytywne działanie na nasz organizm. Kiedy siedzisz w rozkroku, zwiększa się dostawa tlenu do mózgu. Poza tym nasz umysł odbiera bodźce ułożenia ciała w tak rozluźnionej pozycji jako sygnał i moment do odprężenia. Dzięki tak prostemu ćwiczeniu pozbędziesz się napięć, łatwiej ci będzie podjąć trudne decyzje.

Weź głęboki oddech

Odprężeniu i poprawie nastroju sprzyja zaserwowanie naszemu organizmu pożądnej dawki świeżego powietrza. Wciągaj głęboko powietrze, ściągając wargi tak, jakbyś chciała objąć słomkę. Takie serie dostarczania świeżego powietrza swojemu umysłowi powtarzaj przynajmniej sześć razy, raz za razem. Do tego dołącz także pozytywne myślenie, które pozwoli osiągnąć spokój, opanowanie i siłę. Taki stan sprzyjać będzie odczuciom mózgu, który od razu otrzyma informację, że możesz spokojnie odprężyć się i czuć się bezpiecznie.

Tup nogami

Jeśli staniesz w rozkroku, wyprostujesz swoje ciało, podniesiesz głowę do góry, a nogami staniesz mocno na ziemi, będzie to kolejny krok do osiągnięcia chwili spokoju i wytchnienia. W takiej chwili móżdżek nasz odpowiadający za równowagę i koordynację otrzymuje informację, że to czas na wyluzowanie się i koniec ze strachem oraz niepewnością. Po kilku minutach taką sesję wzbogać o tupnięcia nogami – najpierw jedną, potem drugą. Wówczas to w mózgu zostają pobudzone obszary odpowiedzialne za skupienie uwagi, przytomność i siłę. W takiej pozycji wydzieli się adrenalina potrzebna do działania, dzięki której dodasz sobie energii.

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej