Strona główna Aktualności Najtrudniejszy pierwszy krok – Wszystko o randkowaniu

Najtrudniejszy pierwszy krok – Wszystko o randkowaniu

przez admin

Wiele osób ma problem z ustaleniem schematu pierwszego ‘randevu’. Bądź, co bądź, na randkowiczów czeka wiele zasadzek. Gdzie się spotkać? Kto powinien zapłacić rachunek? Jakie tematy poruszać, a jakich lepiej unikać?

MIEJSCE

Punktem kluczowym jest wybór miejsca, do którego pójdziecie. Jeśli to on wychodzi z inicjatywą, pamiętaj, że nie musisz przystawać na każdą propozycję. Pierwsza randka wiąże się z poznaniem partnera. Jeszcze nie wiesz, kim on tak naprawdę jest. Z tego powodu wybierajcie raczej publiczne miejsca. Nie zapraszaj faceta od razu do siebie, ani nie spotykajcie się u niego w domu. Najbardziej popularnymi miejscami  są restauracje oraz kino. Ta druga opcja, wbrew pozorom, nie należy do najbardziej trafnych. Oglądając film nie będziecie w stanie porozmawiać i nie poznacie się dość dobrze. Zdecydujcie się na coś bardziej oryginalnego. Wasza pierwsza randka nie musi upłynąć w romantycznym klimacie przy blasku świec. Idźcie na spacer w twoje ulubione miejsce, które będzie dobrym początkiem do nawiązania rozmowy. Myśl poza schematami- porozmawiać można przecież wszędzie nawet w sklepie spożywczym. Wybierzcie się na wspólne zakupy, do księgarni, na wycieczkę rowerową.

KTO PŁACI?

I tu zaczynają się schody. Po zaproszeniu cię na randkę, prawdziwy dżentelmen, powinien za nią zapłacić. Cóż, czasy się zmieniły. Nie jest to już zasada, której nie można przekraczać.
Jeśli uparci będziesz trzymać się wersji „ty stawiasz” możesz wyjść na dziewczynę, dla której liczy się tylko kasa. Dla własnego dobra wyjdź z inicjatywą „pół na pół”. Reszta należy już do niego – albo przystanie na twoją propozycję, albo bez słowa ureguluje całość rachunku. Sposób płacenia jest również wyraźnym sygnałem dla ciebie- mężczyzna, który bez wahania wyjmuje portfel zdecydowanie stara się o twoje względy i chce cię zdobyć.

O CZYM ROZMAWIAĆ?

Nie ma nic gorszego niż niezręczna cisza. Jeśli widzisz, że on czuje się skrępowany i desperacko szuka jakiegokolwiek tematu do rozmowy, przejmij inicjatywę. Opowiedz o sobie – czym się zajmujesz, co lubisz robić, jak spędzasz wolny czas itd. Nie mów o sprawach intymnych- na to jeszcze za wcześnie. Wybieraj tematy neutralne.
Nie możesz wyjść na egocentryczkę. Zadawaj mu pytania i uważnie słuchaj odpowiedzi. Pamiętaj jednak, żeby nie przekroczyć linii, po której on zacznie się czuć jak na przesłuchaniu. Jeśli jesteś obdarzona poczuciem humoru to wielki plus. Faceci uwielbiają zabawne, wyluzowane dziewczyny. Dzięki niewinnym żartom i on poczuje się swobodniej w twoim towarzystwie. Zapomnij o tematach czysto kobiecych- nowe buty, maseczka do twarzy, czy najnowsza kolekcja Chanel- jego to raczej nie interesuje.

CO ROBIĆ A CZEGO UNIKAĆ

TAK:
•    utrzymujcie kontakt wzrokowy
•    zachowuj się jak dama
•    delikatny flirt nigdy nie zaszkodzi
•    myśl pozytywnie

NIE:
•    nie upijaj się
•    nie zakładaj ubrań, które odsłaniają za dużo
•    nie opowiadaj sprośnych żartów
•    nie przesadzaj z komplementami (to jego zadanie!)

Elena Stefańska

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej