Strona główna Aktualności Sposoby na smukłe ramiona

Sposoby na smukłe ramiona

przez admin
Ramiona stanowią tę część ciała, która może kusić smukłością kształtów, ale także straszyć brakiem jędrności i zbytnią masywnością.

Lato to czas królowania krótkich podkoszulek oraz wyciętych sukienek. Pokazujemy wiele ciała, a niektóre partie  wcale nie dodają nam pewności siebie. Mówi się, że kształt i posturę naszego ciała dziedziczymy w genach – to prawda. Jednak w znacznie większym stopniu niż genetyka, wpływ na wygląd naszego ciała mamy my same. Czy wiesz co robić, aby zachwycać i kusić pięknymi oraz smukłymi ramionami?

Cudowne hantle

Hantle bez wątpienia pomogą w osiągnięciu pięknego i ponętnego wyglądu ramion. Jeśli kupisz już potrzebny sprzęt, pamiętaj, że zanim rozpoczniesz ćwiczenia wybrać należy odpowiednią wagę ciężarków. Jest to niezwykle ważne, aby niepotrzebnie nie przeciążyć mięśni i nie cierpieć na uciążliwe zakwasy. Z hantlami możesz wykonywać bardzo urozmaicone ćwiczenia, dlatego też zabawa z nimi nie powinna okazać się nudna ani monotonna. Rozpocznij je od lekkich i przyjemnych zgięć ramion nad głową i wokół tułowia. Najbardziej popularnym ćwiczeniem „hantlowym” jest podnoszenie naprzemiennie raz jednej raz drugiej ręki, obracając jednocześnie dłonie do siebie.

Przyjemne z pożytecznym

Dla tych, którym ćwiczenia na siłowni lub z hantlami kojarzą się z męczarniami istnieje bardziej przyjemny sposób kształtowania pięknych mięśni ramion. Jeśli lubisz pływać, wykorzystaj to i podczas każdej wizyty na basenie dbaj o swoje ramiona. Pływanie znakomicie wpłynie na kondycję twoich ramion, nie tylko pomagając w wypracowaniu ładnych mięśni, ale stanowi idealną okazję do spalenia tłuszczu. Podobne, miłe dla oka skutki niosą ze sobą nordic walking czy aerobic. Pamiętaj o najważniejszym – konsekwencji w działaniu – zalecane są przynajmniej 2 sesje w tygodniu trwające kilkadziesiąt minut.

Dieta – to podstawa

Najlepsze efekty w pracy nad smukłością ramion uzyskasz łącząc ćwiczenia wraz z dietą. Ramiona bowiem to jedne z tych wielu miejsc, w których dostarczone kalorie lubią magazynować swoje zapasy. Pamiętaj o 5-6 posiłkach dziennie i małych porcjach. Zdecydowanie korzystniej dla twojej figury jest zjeść częściej, natomiast w mniejszych porcjach. Latem z pewnością dużo łatwiej będzie osiągnąć marzenie szczupłych ramion. Pijemy bowiem sporo wody, która pomaga w walce z nadmiernymi kilogramami. Poza tym lato to czas triumfu owoców i warzyw, które możesz jeść przecież bez ograniczeń.

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej