Strona główna Aktualności Ekspres do kawy na kapsułki – dlaczego warto go mieć?

Ekspres do kawy na kapsułki – dlaczego warto go mieć?

przez admin

Wielu smakoszy kawy nie wyobraża sobie dnia bez wypicia choćby jednej filiżanki czarnego napoju. Sporo osób sięga po dodającą energii i poprawiającą humor kawę nawet kilka razy dziennie, przygotowując ją często na różne sposoby. Warto mieć w domu dobry ekspres do kawy, który w kilka chwil przyrządzi ulubiony napój. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się ekspresy do kawy na kapsułki. Czy wiesz, dlaczego?

Urządzenie proste w użyciu

Ekspres do kawy na kapsułki wyróżnia się wyjątkowo prostą budową. Jego głównymi elementami są: zbiornik na wodę, pojemnik na kapsułki, dysza, panel z przyciskami oraz tacka ociekowa, na której stawia się filiżankę lub szklankę. Dzięki tej prostej konstrukcji ekspresy kapsułkowe są zazwyczaj niewielkich rozmiarów i bez problemu zmieszczą się nawet w najmniejszym aneksie kuchennym.

Prostota dotyczy także obsługi ekspresu. Najczęściej wystarczy tylko włączyć go, wybrać kapsułkę z ulubionym rodzajem napoju, podstawić filiżankę, wcisnąć odpowiedni przycisk i już po kilku chwilach można się delektować wspaniałym smakiem kawy.

Jak działa ekspres na kapsułki?

Działanie tego rodzaju urządzenia jest nieskomplikowane i podobne do działania tradycyjnego ekspresu ciśnieniowego, z tym że tutaj nie wsypuje się całych ziaren do młynka, lecz wkłada kapsułkę z odmierzoną już porcją kawy do specjalnej komory.

Po włożeniu kapsułki w odpowiednie miejsce wystarczy wcisnąć przycisk i tym samym uruchomić ekspres. W tym momencie dochodzi do przebicia kapsułki i wtłoczenia do jej wnętrza odpowiedniej ilości wody pod wysokim ciśnieniem (do 15 barów). To właśnie ona zaparza znajdującą się w środku mieloną kawę, wydobywając z ziaren to, co najcenniejsze – unikalny smak i aromat. Wreszcie gorąca kawa wpada prosto do ustawionej na tacce ociekowej filiżanki.


Zalety kawy ukrytej w kapsułkach

Zanim wysuszone i zmielone ziarna kawowców trafią do ekspresu, przechodzą wcześniej bardzo długą, nieraz międzykontynentalną drogę. Aby w trakcie transportu nie straciły najcenniejszych, wyjątkowo ulotnych aromatów, kawę chroni się w specjalnych opakowaniach zabezpieczających przed światłem, powietrzem i wilgocią. Jednak gdy słoik czy puszka z mieloną kawą zostaną otwarte, ich zawartość traci charakterystyczny dla swojego gatunku zapach i smak. Dlatego też nowatorskim i wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem jest zamknięcie pojedynczych porcji kawy w hermetycznych kapsułkach. Ta metoda pozwala zachować wszystkie ważniejsze składniki ziaren aż do momentu przygotowania napoju. Specjalnie zaprojektowane kapsułki do ekspresu chronią najcenniejsze dla nas elementy kawy – wielopoziomowy smak wraz z unikalnymi nutami i złożonym aromatem.

Niewielki ekspres – ogromne możliwości

Ekspres do kawy na kapsułki, np. NESCAFÉ® Dolce Gusto®, choć jest wyjątkowo prostym w obsłudze urządzeniem, potrafi w niespełna minutę przygotować różnego rodzaju napoje. Posiadając taki sprzęt, można dosłownie przebierać między klasycznym espresso, delikatną flat white, mlecznym cappuccino czy subtelnym latte macchiato. To tylko kilka przykładów z bogatej oferty ponad 30 różnych kaw i słodkich napojów od NESCAFÉ® Dolce Gusto®.

Kapsułki do ekspresu są również wspaniałą bazą do przygotowania napojów kawowych według własnych pomysłów. Wystarczy mieć odpowiedni ekspres i odrobinę wyobraźni, a już w kilka chwil możemy stworzyć oryginalną kompozycję!

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej