Strona główna Aktualności 6 trików na przyjemne ochłodzenie w sypialni

6 trików na przyjemne ochłodzenie w sypialni

przez admin

Przed nami długie i słoneczne, letnie miesiące. Już wiemy, że możemy spodziewać się tropikalnych upałów. Wysokie temperatury prędzej czy później zaczną dawać się nam we znaki – nie tylko w dzień, ale również i w nocy. Jak zapewnić sobie ochłodzenie w trakcie najgorętszych tygodni w roku? I co zrobić, by nocą w sypialni panował przyjemny chłód? Oto 6 „orzeźwiających” trików.

1. Wieczorne pranie

Jednym z czynników, które wpływają na odczuwanie nieprzyjemnej, wysokiej temperatury, jest mała wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Na szczęście istnieje łatwy sposób na jej zwiększenie, a tym samym zapewnienie sobie przyjemnego ochłodzenia. Zaplanujmy wieczorne pranie – najlepiej pościeli, ręczników lub dużych tkanin. Następnie ustawmy suszarkę w sypialni. Parująca woda wpłynie na poziom wilgotności, sprawiając, że odczujemy ulgę, a powietrze w sypialni przestanie być suche.

2. Harmonogram wietrzenia

Wydaje się to łatwe, ale w rzeczywistości bardzo często nasze działanie przynosi efekty odwrotne do zamierzonych. Jeżeli okna naszej sypialni wychodzą na południe lub zachód, nie powinniśmy zostawiać ich otwartych, kiedy wychodzimy do pracy. Warto pamiętać również o tym, aby nie otwierać okien zaraz po zachodzie Słońca. Dlaczego? Wtedy ziemia oddaje całe ciepło, które wchłonęła w ciągu dnia – wbrew pozorom otwarcie okien sprawi, że w naszym mieszkaniu może zrobić się jeszcze cieplej. Najlepiej wietrzyć sypialnię w nocy i wczesnym rankiem. Jeżeli zostawiamy uchylone okna na czas naszej nieobecności w domu, pamiętajmy, by użyć zasłon. Dzięki temu zapewnimy cyrkulację powietrza i zminimalizujemy przedostawanie się ciepła do wnętrza sypialni.

3. Chłodząca poduszka

Wysokie temperatury sprawiają, że w nocy może nam doskwierać nadmierne pocenie się – to bardzo nieprzyjemne i uciążliwe. Dlatego warto, aby w trakcie upalnych nocy, w naszych łóżkach znalazły się specjalne poduszki, które znacznie zwiększą komfort snu w gorące noce: – Jeżeli zależy nam na tym, by poczuć ulgę w trakcie upalnych wieczorów i nocy, warto wybrać poduszkę, której strukturę stanowi pianka Gelax. To innowacyjny materiał, który zwiększa wentylację poduszki, a dzięki temu przynosi pewnego rodzaju „orzeźwienie” i ulgę w naprawdę gorące noce – tłumaczy Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

4. Orzeźwiająca kąpiel

Działaniem obowiązkowym jest oczywiście kojąca, letnia lub chłodna kąpiel przed snem. Pamiętajmy, by kontrolować temperaturę wody tak, by była możliwie najniższa, ale jednocześnie nie zbyt niska. W przeciwnym razie trudno będzie nam wypracować nawyk „zimnego prysznica” przed pójściem do łóżka, ponieważ sam proces będzie dla nas po prostu bardzo nieprzyjemny. Ochłodzenie temperatury ciała w połączniu z pozostałymi trikami, pozwoli nam na błogi sen przez całą noc.

5. Materac z chłodzącą strukturą

Kolejnym elementem posłania, który znacznie zwiększy nasz komfort w trakcie letnich, nocy jest odpowiedni materac. Najlepiej, jeżeli w jego strukturze również znajduje się pianka Gelax – zwiększona wentylacja materaca także i w tym przypadku pozwoli nam poczuć ulgę w upalną noc: – Pianka Gelax to nie tylko „lek” na wysokie temperatury. Jest jednocześnie pianką, która bardzo dobrze wspomaga regenerację po wysiłku fizycznym i aktywności na świeżym powietrzu – tym bardziej warto na nią postawić, przygotowując sypialnię na lato – dodaje Artur Wasążnik. Warto zadbać również o to, by materac został umieszczony w pokrowcu chłodzącym, tzn. takim, który został pikowany włóknem klimatyzującym. Jego działanie okaże się zbawienne!

6. Naturalna pościel

Bawełna oraz len to naturalne tkaniny, na które warto postawić. Jeżeli temperatura w nocy jest wyjątkowo wysoka, pamiętajmy również o jedwabiu – jest przewiewny i ma właściwości termoregulacyjne. Odpowiednio dobrana pościel pozwoli nam jeszcze bardziej odczuwać chłodzące działanie materacy, pokrowców oraz specjalistycznych poduszek. A co najważniejsze, będzie przyjemnym zwieńczeniem wprowadzenia w życie wszystkich trików na obniżenie temperatury w sypialni.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej