Strona główna Aktualności Kiedy psychoterapia jest najlepszym rozwiązaniem?

Kiedy psychoterapia jest najlepszym rozwiązaniem?

przez admin

W życiu każdego człowieka zdarzają się gorsze dni, pojedyncze sytuacje i dłuższe okresy, podczas których z różnych przyczyn czuje się on po prostu źle. Stres w pracy, problemy w małżeństwie, kłopoty ze zdrowiem i wiele innych przyczyn sprawia, że nie wiemy, w jaki sposób poradzić sobie z życiem i otaczającym nas światem. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy, jaką oferuje dobry psychoterapeuta w mieście Poznań.

1. Psychoterapia – czym jest i dlaczego warto z niej skorzystać?
2. Dobry psychoterapeuta Poznań – dobry, czyli jaki?

Psychoterapia – czym jest i dlaczego warto z niej skorzystać?

Najprościej mówiąc, psychoterapia jest leczeniem poprzez rozmowę. Ale nie taką jak z koleżanką przy kawie (choć i takie rozmowy są często bardzo pomocne), lecz z odpowiednio wykwalifikowanym specjalistą. Leczeniem przede wszystkim duszy i umysłu, choć nauka nieraz już udowodniła, że pozytywne myślenie potrafi uleczyć również wiele dolegliwości ciała. Poprzez odpowiednio dobraną metodologię i działania terapeutyczne, specjalista poszukuje przyczyn problemów danej osoby, a następnie pomaga w ich rozwiązaniu. Dotarcie do przyczyn i sedna problemów jest często pierwszym krokiem do podjęcia odpowiedniej terapii, która skutecznie pomaga w różnego rodzaju kłopotach. Jest zazwyczaj bardzo pomocna w przypadku depresji, a także różnego rodzaju lęków i nerwic.

Wiele osób będących w trudnej sytuacji życiowej, poszukuje pomocy u psychiatry. Słusznie, bowiem w wielu przypadkach terapia farmakologiczna jest najlepszym rozwiązaniem, przynajmniej na początku. Psychiatrzy często jednak zalecają, poza lekami, również terapię u psychologa. Uczy ona, w jaki sposób radzić sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami także wówczas, kiedy lekarz psychiatra zaleci już pacjentowi odstawienie leków.

Dobry psychoterapeuta Poznań – dobry, czyli jaki?

Osoba poszukująca pomocy psychologicznej z pewnością chciałaby od razu trafić do najlepszego specjalisty. Niestety, nie jest to takie proste. W jaki sposób więc wybrać psychoterapeutę dla siebie? Jeśli psychiatra wydał zalecenia, np. dotyczące przeprowadzenia konkretnego rodzaju terapii, np. behawioralnej czy systemowej, to warto poszukać specjalisty, który się w tym specjalizuje. Dobrze jest też poszukać i poczytać opinie na temat najlepszych ekspertów w danym mieście, takich jak psychoterapeuta Poznań. W internecie znaleźć można sporo komentarzy od zadowolonych (lub też niezadowolonych) pacjentów. Może się też zdarzyć, że mimo iż terapeuta będzie posiadał wiele świetnych opinii, to podczas pierwszego spotkania po prostu nie poczujemy do niego zaufania czy sympatii. Tak się niekiedy zdarza i jest to normalne zjawisko. Wówczas warto poszukać innego specjalisty, bowiem kwestia zaufania i poczucia bezpieczeństwa w gabinecie są podstawą, jeśli chodzi o skuteczność terapii.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej