Strona główna Aktualności Twoja mała, domowa kawiarnia – jak ją wyposażyć?

Twoja mała, domowa kawiarnia – jak ją wyposażyć?

przez admin

Woń świeżo zmielonej kawy to jeden najpiękniejszych zapachów, który może obudzić zapalonego kawosza. Kilka łyków mocnego espresso to włoski sposób na pobudkę przed ciężkim dniem, a bogate w smak, mleczne latte pozwoli zrelaksować się po południu w gronie najbliższych. Żeby wypić ulubioną kawę, nie musisz wcale wychodzić do kawiarni. Wyposaż się w odpowiedni sprzęt i we własnej kuchni poczuj się jak profesjonalny barista. Podpowiadamy, o czym nie możesz zapomnieć urządzając swoją małą, domową kawiarnię.

Jaki ekspres wybrać?

Podstawowym wyposażeniem niezbędnym do domowego przyrządzenia kawy jest oczywiście ekspres. Jeśli jesteś stałym bywalcem kawiarni z pewnością widziałeś już niejedno urządzenie, którego na co dzień używają profesjonaliści. Tego rodzaju sprzęt, fachowo nazywany espresso machine, to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych, dlatego nie polecamy takie zakupu do domowego użytku. W zamian sprawdź ekspresy do kawy dostępne w Neo24:
automatyczne
Mimo że za jego pomocą jesteś w stanie przyrządzić różne rodzaje kawy, ekspres automatyczny nie wymaga od Ciebie specjalnych umiejętności. Wystarczy, że do pojemnika wsypiesz kawę – mieloną lub ziarnistą, to zależy do specyfiki wybranego modelu, uzupełnisz wodę i naciśniesz odpowiedni przycisk. Jeśli przygotowujesz mleczną kawę pamiętaj, by przed uruchomieniem urządzenia, umieścić w mleku końcówkę wężyka.
kolbowe

Dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników polecamy ekspresy kolbowe. Spośród sprzętów dostępnych na sklepowych półkach jest są one najbardziej podobne do espresso machine. W ekspresie kolbowym przygotujesz espresso, na podstawie którego będziesz w stanie przygotować zarówno czarną americanę, jak i kremowe cappuccino. Jeśli zdecydujesz się na ekspres kolbowy pamiętaj, by wyposażyć się również w środek do czyszczenia ekspresu, który przedłuży prawidłowe funkcjonowanie urządzenia.

przelewowe

Zamiast małego, intensywnego espresso wybierasz raczej długą, bogatą w smak kawę parzoną w na sposób amerykański? W takim razie idealnym urządzeniem do przeprowadzenia rytuału przyrządzania kawy będzie dla Ciebie ekspres przelewowy. W odróżnieniu od opisanych już modeli, ekspres przelewowy parzy ziarno kawy przez kilka minut. Dzięki temu napar zawiera więcej kofeiny i pozwala wydobyć zawarte w nasionach aromaty orzechów, czekolady, kwaśnych owoców oraz innych.

kapsułkowe

Rozwiązaniem dla osób, które preferują kawę urozmaiconą w dodatki smakowe, są ekspresy kapsułkowe. Z ich pomocą przygotujesz dyniowe latte, karmelowe cappuccino czy nawet klasyczną, czarną kawę. Potrzebujesz do tego jedynie kapsułki, którą następnie umieszczasz w ekspresie i naciskasz przycisk.

W Neo24 znajdziesz również inne akcesoria do ekspresów – sprawdź, które przydadzą się w Twojej kuchni.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej