Strona główna Aktualności Sprawdzone sposoby na pozbycie się skórki pomarańczowej

Sprawdzone sposoby na pozbycie się skórki pomarańczowej

przez admin
Cellulit powstaje w wyniku gromadzenia się  w obszarze skóry właściwej i w tkance łącznej tłuszczu, wody i produktów przemiany materii. Nieestetyczne grudki i zgrubienia są powodem dyskomfortu i kompleksów wielu kobiet. Sprawdź, co może pomóc w walce z tym problemem.

 

Ruch na pierwszym miejscu

Głównym sprzymierzeńcem w walce o gładką, jędrną i pozbawioną cellulitu skórę jest oczywiście ruch. Zalecany jest on zwłaszcza osobom, które prowadzą siedzący tryb życia, wynikający w dużej mierze z charakteru wykonywanej pracy. W tej sytuacji wskazany jest codzienny spacer. Oprócz tego nie zapominaj o uprawianiu sportu – każdy ma szansę znaleźć aktywność, która będzie mu sprawiać przyjemność. Nie lubisz biegać? Wybierz rower lub szybki marsz. Dużo satysfakcji może przynieść również trening na siłowni, taniec czy pływanie. Bez względu na to, jaką aktywność wybierzesz, ważne jest, aby była ona regularna. Przyjmuje się, że żeby zauważyć efekty ćwiczeń, należy je wykonywać przynajmniej trzy razy w tygodniu. Do tego niezbędne jest oczywiście przestrzeganie diety, o czym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Profesjonalne zabiegi

W salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej można spotkać się z ofertą dostosowaną do potrzeb osób, które chcą pozbyć się „pomarańczowej skórki”. Zainteresowaniem cieszy się na przykład endermologia – zabieg ten nie tylko pomaga w wyszczupleniu sylwetki i poprawie jej wyglądu, ale i w zniwelowaniu bólu nóg i kręgosłupa. Wysokimi efektami można się cieszyć po poddaniu się temu zabiegowi w zakresie zlikwidowaniu cellulitu wodnego. Zabieg ten wykonywany jest również w Polsce. Przykładowo endermologii w Warszawie można poddać się w salonie urody J’adore Insytut:  https://jadoreinstytut.com/warszawa/wyszczuplanie/endermologia/

 

Właściwa dieta kluczem do sukcesu

W walce o zdrową i elastyczną skórę, niezbędne jest również przestrzeganie diety. Nie bez powodu mówi się, że tylko połączenie aktywności fizycznej ze zmianą nawyków żywieniowych, przynosi oczekiwane rezultaty na płaszczyźnie zdrowotnej i urodowej. W Twoim jadłospisie nie może więc zabraknąć: owoców, warzyw, kiełków zbóż, orzechów, pestek dyni, chudego mięsa i ryb. Nie zapominaj również o właściwym nawodnieniu organizmu: wypijaj zalecaną dawkę wody i sięgaj po zieloną herbatę.

Regularna aktywność fizyczna i dbanie o dobrze zbilansowaną dietę pozytywnie wpływają na proces przemiany materii, a tym samym pomagają uniknąć nieestetycznych zmian na skórze.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej