Strona główna Aktualności Prasowacz parowy w podróży? Poznaj mini prasowacze!

Prasowacz parowy w podróży? Poznaj mini prasowacze!

przez admin

Prasowacze parowe to z pewnością bardzo przydatne i funkcjonalne urządzenia, które bez problemu radzą sobie nawet z najbardziej uporczywymi, pozaginanymi elementami garderoby. Pomimo tego, wiele osób narzeka na ich dość duże gabaryty, a także związaną z nimi nieporęczność, a przede wszystkim brak możliwości stosowania ich w podróży. Problemy te jednak zostały rozwiązane w nowej, bardziej ergonomicznej wersji tych urządzeń, jaką stanowią mini prasowacze. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zminiaturyzowana wersja tego wyspecjalizowanego przyrządu, która dzięki lżejszej konstrukcji i znacznie mniejszym rozmiarom, stanowi bardzo przydatne i funkcjonalne akcesorium, które z pewnością przyda się w każdym domu.

Dlaczego warto stosować mini prasowacze?

Podobnie jak swoje większe odpowiedniki, prasowacz w wersji mini pozwala na wygodne likwidowanie zagnieceń na odzieży, przynosząc efekty poniekąd zbliżone do żelazka. Co więcej, urządzenia te nadają się do pracy nawet z delikatnymi, cienkimi tkaninami, które w normalnych okolicznościach bywają niezwykle ciężkie do wyprasowania. Ponadto, z racji, że proces ten dokonuje się bezpośrednio przy pomocy strumienia pary, wcale nie muszą one wchodzić w bezpośredni kontakt z materiałem, zmniejszając ryzyko jego uszkodzenia, a także pozwalając na precyzyjne prasowanie powierzchni wokół guzików czy cekinów.

Mini prasowacze wyróżniają jednak przede wszystkim ich poręczny rozmiar, który umożliwia wzięcie ich z sobą praktycznie wszędzie. Zajmują one niewiele miejsca, dlatego są bardzo popularne wśród turystów, którym nie uśmiecha się zabieranie z sobą w podróż sporych rozmiarów prasowacza, a tym bardziej ciężkiego żelazka. Bez problemu zmieszczą się one do standardowego bagażu. Co więcej, większość modeli nie wymaga stosowania rękawicy ochronnej, gdyż odpowiednio osłaniają rękę przed potencjalnymi poparzeniami. Dużą zaletę stanowi w ich przypadku także stosunkowo niska cena.


Prasowacz mini do użytku w domu – czy urządzenia te spiszą się dobrze?

Rzecz jasna, mini prasowacze to o wiele więcej niż tylko sprzęt przeznaczony do użytku turystycznego. Są one w pełni funkcjonalnym sprzętem, którego nie powinno zabraknąć w żadnym gospodarstwie domowym, szczególnie jeśli często prasuje się koszule czy cienkie topy.

Urządzenia te wyróżnia:

  •     Efektywność
  •     Wygoda
  •     Poręczność
  •     Bezpieczeństwo
  •     Szybka praca
  •     Wysoka wydajność

Prawdą jest, że mini prasowacze posiadają swoje ograniczenia – wymagają one wymieniania wody w zbiorniku, a z kolei uzyskiwane przez nie ciśnienie pary nie jest tak wysokie, jak w przypadku klasycznych sprzętów. Nie zmienia to jednak faktu, że ich funkcje powinny w pełni pokryć potrzeby przeciętnego domostwa. Prasowacz mini może być stosowany jako wsparcie dla żelazka, a nawet samodzielne urządzenie do prasowania dowolnych części garderoby.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej