Strona główna Aktualności 5 rzeczy, na które powinno się zwrócić uwagę, gdy bierze się pożyczkę bez BIK

5 rzeczy, na które powinno się zwrócić uwagę, gdy bierze się pożyczkę bez BIK

przez admin

Pożyczanie pieniędzy w firmach pozabankowych jest coraz powszechniejsze nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach w Europie. Pożyczka na raty bez BIK jest łatwo dostępna, a do jej uzyskania potrzebny jest jedynie podstawowy dokument tożsamości. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, gdy chce się zaciągnąć szybką pożyczkę pozabankową.
 
1. Sprawdź wysokość RRSO
2. Przeanalizuj wysokość opłat dodatkowych
3. Zapoznaj się z harmonogramem spłaty
4. Wybierz renomowaną firmę pożyczkową
5. Pamiętaj o regularnej spłacie
 
Pożyczka na raty bez BIK jest atrakcyjnym rozwiązaniem w razie pilnych wydatków, jednak przed zaciągnięciem zobowiązania powinno się pamiętać o kilku kwestiach. Oto 5 zasad istotnych dla osób zainteresowanych pożyczkami pozabankowymi.
 

Sprawdź wysokość RRSO

 
RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, to wysokość oprocentowania pożyczki po uwzględnieniu wszystkich opłat dodatkowych i prowizji. RRSO jest wyższe niż wysokość oprocentowania, gdyż dolicza się do niego również opłaty administracyjne, koszty stałe i inne opłaty pobierane przez pożyczkodawcę.
 

Przeanalizuj wysokość opłat dodatkowych

 

Jeżeli oprocentowanie pożyczki na raty bez BIK jest niskie, powinno się dokładnie przyjrzeć wysokości opłat dodatkowych. Niektóre z nich są wydatkiem rzędu kilkunastu złotych miesięcznie bez względu na kwotę pożyczki. W celu poznania wszystkich opłat dodatkowych można skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronach internetowych firm pożyczkowych.

 

Zapoznaj się z harmonogramem spłaty

 
Przed podpisaniem umowy pożyczki klient powinien otrzymać harmonogram spłaty zobowiązania. Są w nim określone wysokości poszczególnych rat, a także terminy, do których należy je uregulować.

 

Wybierz renomowaną firmę pożyczkową

 
Pożyczka na raty bez bik oferowana przez nikomu nieznaną firmę pożyczkową zwykle jest ofertą o wysokim stopniu ryzyka. Może się okazać, że pożyczkodawca nalicza horrendalnie wysokie odsetki lub żąda zabezpieczenia spłaty pożyczki na nieruchomości lub samochodzie. Listę renomowanych, solidnych firm pożyczkowych znajdziesz na https://www.czerwona-skarbonka.pl/.
 

Pamiętaj o regularnej spłacie

 
Aby uniknąć kłopotów po zaciągnięciu pożyczki na raty bez BIK, powinno się pamiętać o regularnej spłacie kolejnych rat. Nawet kilkudniowe opóźnienie w spłacie może wiązać się z rozwiązaniem umowy w trybie natychmiastowym i obowiązkiem spłaty całej pozostałej kwoty pożyczki jednorazowo. Jeżeli ma się problemy z dotrzymaniem terminu zapadalności kolejnej raty, możliwe jest skorzystanie z przedłużenia pożyczki o kilka lub kilkanaście dni.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej