Strona główna Aktualności Zdjęcia na drewnie, jak je zrobić?

Zdjęcia na drewnie, jak je zrobić?

przez admin

Zdjęcia na drewnie to niekwestionowany hit ostatnich lat. Przenoszenie fotografii na drewno jest ponadczasowe i niezwykle kreatywne. Zdjęcia na drewnie ożywiają wnętrze i nadają mu niepowtarzalnego charakteru. Dzięki metodzie transferu zdjęcia i decoupage zrealizowanie tak kreatywnego przedmiotu staje się możliwe! To oryginalny pomysł, który zachwyci każdego. Czy zdjęcia na drewnie zachwycą każdego?

Zdjęcia na drewnie – Pomysł na niebanalny prezent

Tak naprawdę zdjęcia na drewnie to doskonały pomysł na niepowtarzalny prezent, który trafi do niejednego serca i wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Tradycyjna fotografia w banalnej ramce jest zwyczajna i nie zachwyca unikatowością. Dzięki prostym technikom można uzyskać niemal doskonały efekt zdjęcia na drewnie, który z pewnością będzie stanowił lepszą alternatywę dla tradycyjnej formy fotografii w ramce.

Na jaką okazję sprawdzi się taki prezent?

Tak naprawdę panuje tutaj absolutna dowolność, Zdjęcia na drewnie to pomysł na prezent dla pary młodej, solenizanta lub bliskiej osoby, na której nam zależy. Fotografie to żywe wspomnienia, które powracają w chwilach melancholii. Pozwólmy naszym bliskim osobom przeżyć niezapomniane chwile jeszcze raz dzięki takiej ciekawej propozycji prezentu. Para młoda, która otrzyma taki prezent, bez wątpienia doceni inwencję twórczą oraz wkład pracy, jaki włożyli goście w zdobycie takiego podarku. To niezwykle proste!


Jak stworzyć zdjęcia na drewnie samodzielnie?

Do wykonania tej czynności potrzebować będziemy:
  • Różnej wielkości deski drewniane, aby zdjęcia pasowały do nich kształtem,
  • transfer gel, czyli specjalny preparat do przyklejania zdjęcia,
  • lakier bezbarwny do zabezpieczenia fotografii,
  • papier ścierny do wygładzenia powierzchni deski,
  • białą farbę akrylową (opcjonalnie, jeżeli chcemy pomalować deski).
Fotografie, które umieszczone zostaną na drewnie, powinny zostać wydrukowane dzięki drukarce laserowej. Niestety w przypadku tradycyjnej drukarki atramentowej ten pomysł w żaden sposób nie zadziała. Osoby, które nie mają takiej drukarki, mogą udać się do punktu ksero. Jeżeli następuje konieczność, deski dokładnie ścieramy papierem i malujemy przygotowaną wcześniej farbą akrylową. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu rustykalnego efektu, wówczas nie warto tego wykonywać. Następnie deskę smarujemy transfer gelem z pomocą miękkiego, niewielkiego pędzelka. Warto zadbać o obfitą ilość żelu, aby fotografia się odbiła. Oczywiście smarowanie powinno następować po stronie druku. Po naniesieniu żelu przykładamy fotografię kolorową stroną i przyciskamy tak, aby pozbyć się powietrza. Po upłynięciu godziny na naszą deskę nanosimy zmoczoną wcześniej gąbkę. Wycieramy całą deskę tak, aby zszedł z niej papier, jednak struktura pozostała nienaruszona. W celu trzymania uzyskanego efektu deskę traktujemy bezbarwnym lakierem.

Czy warto wykonywać zdjęcia na drewnie samodzielnie?

Samodzielne wykonywanie zdjęć na drewnie jest czasochłonne i wymaga wiele cierpliwości. Mimo włożonych nakładów finansowych tak naprawdę nie wiemy, jaki uzyskamy efekt. Taką pracę warto powierzyć specjalistom, którzy wykonają najwyższej jakości zdjęcia na drewnie, dzięki czemu uzyskamy 100% zadowolenia i niesamowitą jakość zdjęć! Koszt zakupu transfer gelu, desek, farby i pędzli jest często tak kosztowna, że samodzielna praca okazuje się nieopłacalnym przedsięwzięciem. Zwłaszcza dla osób zapracowanych i ceniących doskonały wygląd. Tak więc zdjęcia na drewnie to ponadczasowy element dekoracji, który sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych, jak i rustykalnych, dlatego jest to doskonała propozycja na prezent!

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej