Strona główna Aktualności Organizacja wesela to nie tylko sala weselna

Organizacja wesela to nie tylko sala weselna

przez admin

Dzień zaślubin to dla większości małżeństw jeden z najważniejszych dni w życiu. Każdy, kto rozpoczyna przygotowania do ślubu i wesela, marzy o tym, by był to dzień najbardziej wyjątkowy i pozbawiony jakichkolwiek niedociągnięć. Niestety, organizowanie takiego wydarzenia pociąga za sobą stres i liczne obowiązki. Lista gości, sala weselna, stroje i menu to tylko z nielicznych elementów koniecznych do zorganizowania. Jak zaplanować wesele, by wszystko poszło zgodnie z planem?

Przygotowania do ślubu to wymagające dużego zaangażowania i pochłaniające czas czynności, które leżą w kwestii pary młodej, jej rodziców i świadków. Zanim wszyscy będą mogli bawić się na przyjęciu, młodzi muszą włożyć ogrom pracy w to, aby wszystko się udało. Organizacja wesela to nie tylko wybór sukni ślubnej i garnituru, menu i sali weselnej. Jest to czasochłonne zajęcie, które czeka każdą przyszłą parę młodą.


Sale weselne kameralne lub huczne

W Polsce utarła się tradycja wesela do białego rana z suto zastawionym stołem i ogromną ilością tańców i alkoholu. Obecnie jednak coraz częściej odchodzi się od takiego zwyczaju na rzecz kameralnej i spokojnej uroczystości raczej w formie obfitej kolacji w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Taka skromna uroczystość generuje mniejsze koszty i wymaga mniejszego zachodu przy jej organizacji. Zazwyczaj wówczas lista gości nie przekracza 30 pozycji, co jest oczywistym ułatwieniem podczas organizacji stołów, usadzenia osób, planowania posiłków czy zorganizowania miejsca do tańca. Decydując się na taki rodzaj wesela, należy pamiętać, aby wybrać wcześniejszą godzinę ślubu, ponieważ taki uroczysty obiad potrwa od 2 do 6 godzin, jednak nie jest zabawą całonocną.

Pozostając przy tradycyjnym polskim weselu lista gości oczywiście znacznie się rozszerza. Całonocna impreza pociąga za sobą konieczność wynajęcia większego lokalu, zatrudnienia zespołu muzycznego albo dj’a, a także organizację cateringu.

Nieważne, czy organizujemy małą uroczystość czy ogromną zabawę, należy zadbać o piękne otoczenie weselne.  Sprawdź sale weselne w Olkuszu: http://www.victoria.olkusz.pl.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej