Strona główna Aktualności Planujesz biokominek w salonie? Zobacz, co warto wiedzieć przed zakupem

Planujesz biokominek w salonie? Zobacz, co warto wiedzieć przed zakupem

przez admin

Dyskretny płomień kominka w salonie sprawia, że wnętrze robi się przytulniejsze. Biokominek to element dekoracyjny wnętrza dla osób, które cenią praktyczne rozwiązanie – obsługa biokominka nie wymaga ani dużej ilości środków ani dużej ilości czasu. Niewielkie rozmiary sprawiają, że kominki można umieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu – choć biokominek najlepiej prezentuje się w salonie. Sprawdź, co warto wiedzieć o biokominkach.

Skąd płomień w biokominku?

Jednym z elementów biokominka jest palnik na połączony ze zbiornikiem na paliwo (w zależności od modelu biokominka zbiornik może mieć od 0,4 do nawet 3 l pojemności).
W biokominku drewno zastąpiono biopaliwem, które jest bezzapachowe i ekologiczne. Głównym składnikiem biopaliwa jest najczęściej alkohol etylowy, który po podpaleniu daje przyjemne dla oka płomienie – biokominek co prawda emituje ciepło, ale jego ilość jest na tyle mała, że można stwierdzić, że dużo ważniejszą funkcją biokominka jest funkcja dekoracyjna niż grzewcza. Co ważne, podczas spalania paliwa w biokominku nie powstaje dym ani popiół.

Jak długo pali się płomień w biokominku?

Nie ma jednej i jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – zależy to od rodzaju palnika, mocy urządzenia oraz stopnia otwarcia dopływu paliwa do paleniska (w większości modeli można to regulować). Uśredniając można przyjąć, ze litr dobrej jakości biopaliwa wystarczy n od 2,5 do 6 godzin.

Biokominek w salonie – co trzeba wiedzieć?

Główną zaletą biokominka jest brak konieczności podłączania go do jakiejkolwiek instalacji –  w związku z tym niewymagalne są specjalne pozwolenia. W pomieszczeniu np. w salonie, w którym planujesz umieszczenie biokominka powinno być okno (pomieszczenie powinno być wentylowane / wietrzone), dlatego, że efektem spalania biopaliwa są niewielkie ilości dwutlenku węgla oraz pary wodnej.

Niezależnie od rozmiaru swojego salonu znajdziesz rozmiar model biokominka odpowiedni do Twoich potrzeb i możliwości. Dostępne są modele przenośne, które np. możesz wynieść do ogrodu, aby uprzyjemniał gościom wieczorne garden party. Jeśli jesteś zdecydowana na umieszczenie biokominka w konkretnym miejscu zdecyduj się na model wolnostojący lub wiszący. Ten pierwszy rodzaj jest oczywiście większy i cięższy, drugi choć mniejszy i lżejszy to prezentuje się lepiej we współczesnych, minimalistycznych wnętrzach.  

Wolnostojące biokominki mają często formę mebli (szafek, stolików) lub nawet rzeźb (z metalu) np. gałęzi między którymi znajduje się płomień. Jednak pamiętajmy, że głównym elementem przyciągającym wzrok w biokominku ma być ogień, więc warto uważać na zbyt  ekstrawaganckie formy i kształty. Kupując biokominek warto pamiętać o tym, aby rozmiar szyby był na tyle duży, by płomienie były dobrze widoczne

Modele wiszące najczęściej mają kształt prostokąta. Jeśli dysponujesz odpowiednią wnęką możesz wybrać też biokominek narożny, dzięki któremu ogień można obserwować z 2 stron.
Możesz też taki biokominek umieścić w specjalnie przygotowanej zabudowie z płyt kartonowo- gipsowych.

Biokominek do idealne rozwiązanie, aby wnętrze salonu stało się bardziej przytulne i nastrojowe, co docenisz szczególnie wieczorami i podczas niesprzyjającej spacerom pogody.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej