Strona główna Aktualności 10 ciekawostek o seksie, o których nie mieliście pojęcia

10 ciekawostek o seksie, o których nie mieliście pojęcia

przez admin

Intymna sfera życia nie wydaje się zbyt skomplikowana. Jednak są to tylko pozory – seksualność zarówno ludzi jak i zwierząt kryje wiele niespodzianek i tajemnic. Poznajcie 10 ciekawostek  na temat seksu, o których nie mieliście pojęcia.

1. Łechtaczka to jedyny organ ludzkiego działa, który nie ma innej funkcji oprócz dostarczania przyjemności.

2. Widoczna część łechtaczki to zaledwie mała część tego organu, który ma kształt litery Y – rozwidlone ramiona łechtaczki wnikają w miednicę na głębokość ok. 9 cm.

3. Penis  praktycznie wszystkich samców ssaków,  oprócz człowieka, jest zbudowany z tkanek miękkich, ale także z tkanki kostnej.

4. Gatunek ludzki nie jest jedynym gatunkiem, który uprawia seks oralny – robią to także  m.in. lwy, gepardy, antylopy kob, goryle i tego się nie spodziewaliście…nietoperze.

5. Standardowo dojrzewanie płciowe przypada na wiek nastoletni – czy wiecie jednak, że najmłodszą potwierdzoną matką na świecie była zaledwie 5-letnia Peruwianka Lina Vanessa Medina, która swoje pierwsze dziecko urodziła mając 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni? Dziewczynka było medycznym fenomenem – włosy łonowe zaczęły jej wyrastać w wieku 3 miesięcy, a w wieku 8 miesięcy miała pierwszą miesiączkę. Do tej pory nie ustalono, kto był ojcem dziecka – o gwałt oskarżano jej ojca i jednego z braci, ale te zarzuty nie zostały potwierdzone.

6. Sklep erotyczny online to miejsce w sieci, w którym najchętniej zakupów dokonują panowie do 40 roku życia pozostający z związku małżeńskim lub partnerskim. 57 % klientów zamawia asortyment za kwotę do 300 zł  (wg. Ceneo).

7. Pewna grupa erotycznych gadżetów została spopularyzowana przez książkę i film „Pięćdziesiąt twarzy Greya”  – należą do nich opaski na oczy, stymulatory punktu G,  a także koraliki i zatyczki analne, skórzane pejcze oraz wibratory

8. Truteń, czyli samiec pszczoły miodnej uprawia seks tylko raz w życiu. Po kopulacji  narząd  rozrodczy trutnia pozostaje w ciele matki – jest wyrywany z ciała biednego owada, który ginie. Następny samiec usuwa narząd poprzednika przed stosunkiem i sytuacja się powtarza.

9.  Łyżeczka męskiego nasienia to 5 kalorii.

10. Orgazm, czyli mała śmieć. W krajach anglosaskich potocznym terminem „little death” określa się orgazm. Zdecydowanie trafne określenie.

Być może do tej pory wydawało Ci się, że niewiele Cię może zdziwić jeśli chodzi o informacje związane z seksem. 10 powyższych przykładów świadczy jednak o tym, seksualna sfera życia kryje wiele tajemnic i jest ich zdecydowanie więcej niż 10.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej