Strona główna Aktualności 5 oczywistych objawów ciąży, które łatwo przegapić

5 oczywistych objawów ciąży, które łatwo przegapić

przez admin

Chociaż ciąża daje wiele charakterystycznych objawów, bardzo łatwo je przeoczyć – szczególnie jeśli kobieta nie wsłuchuje się w swój organizm lub starania o dziecko nie odbywają się „z kalendarzykiem” w ręku. Zastanawiasz się, czy jesteś w ciąży? Poznaj typowe objawy ciąży, które powinny skłonić do wykonania domowego testu lub oznaczenia poziomu beta hCG w laboratorium.

Ciąża może dawać wiele symptomów, które – chociaż są typowe dla tego stanu – często są bagatelizowane. Wysyłane przez organizm sygnały mogą wskazywać m.in. na przepracowanie, zatrucie pokarmowe czy nawet nadchodzącą miesiączkę.

  • Powiększone i nabrzmiałe piersi

U wielu kobiet przed miesiączką piersi stają się powiększone i nabrzmiałe. Jeżeli dodatkowo są tkliwe i wrażliwe na jakikolwiek dotyk, mogą świadczyć o ciąży.

  • Huśtawki nastroju

Jesteś radosna, a za chwilę dopada Cię smutek i przygnębienie? Odczuwasz rozdrażnienie i złościsz się z byle powodu? Chociaż wyżej wymienione objawy mogą kojarzyć się PMS (zespołem napięcia przedmiesiączkowego), często sygnalizują ciążę. Takie huśtawki nastrojów spowodowane są zawirowaniami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie.

  • Zmęczenie i senność

Senność dopada Cię w ciągu dnia? Jesteś tak zmęczona, że najchętniej zasnęłabyś na stojąco? Być może to skutek przepracowania oraz prowadzenia intensywnego trybu życia. Pamiętaj jednak, że zmęczenie i senność to również typowe objawy ciąży. I w tym przypadku winne są zawirowania hormonalne – głównie rosnący poziom progesteronu.

  • Zawroty głowy

Zawroty głowy to objawy ciąży, z którymi zmaga się wiele przyszłych mam. Często są jednak bagatelizowane, ponieważ mogą wynikać ze zmęczenia, głodu czy stresu. Jeżeli więc kręci Ci się w głowie, jednak żadna inna przyczyna nie pasuje do tego stanu, prawdopodobnie spodziewasz się dziecka.

  • Brak miesiączki

Brak okresu to jeden z typowych objawów, który można przegapić w przypadku nieregularnych cykli miesiączkowych. Ich cechą charakterystyczną jest zróżnicowana długość – rozpiętość może wahać się od 30 dni do nawet kilku miesięcy.

Objawy ciąży potwierdzi domowy test

Jeżeli podejrzewasz, że możesz być w ciąży, szybko i dyskretnie rozwiejesz swoje wątpliwości. Wystarczy, że wykonasz domowy test ciążowy – test do kupienia w każdej aptece.

Do jego przeprowadzenia będzie potrzebna kropla moczu, w której – w przypadku ciąży – obecny jest tzw. hormon ciążowy, gonadotropina kosmówkowa. Jeżeli test wskaże dwie kreski, już za ok. 9 miesięcy zostaniesz mamą.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej