Strona główna Aktualności Co nietypowego można zrobić z kolorowankami?

Co nietypowego można zrobić z kolorowankami?

przez admin

Kolorowanki to bardzo ciekawy sposób na spędzenie czasu razem z naszą pociechą. Dzięki nim dziecko ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, kreatywność, uczy się wiele o świecie i poznaje kształty oraz kolory. Istnieją jednak również inne możliwości wykorzystania kolorowanek.

Nie da się ukryć, ze kolorowanie to zajęcie, które może wyzwolić w naszych dzieciach pokłady artyzmu i zainteresować je sztuką plastyczną. Ponadto kolorowanie to świetne ćwiczenie przed pójściem do szkoły i oswajanie dziecka z pierwszymi przejawami zadań „na papierze”. Jednak kolorowanie to głównie świetna zabawa i sposób na popołudniową nudę.

Ale czy wystarczy dać dziecku kolorowankę i zostawić go z nią sam na sam? Można przecież wykorzystać ją zupełnie inaczej, tworząc tym samym ciekawe formy zabawy dla naszych maluchów. Jakie?

Oto kilka pomysłów na to, co nietypowego można zrobić z kolorowankami:

1. Stwórzcie niezapomniany komiks!

Kolorowanki bardzo często przedstawiają różne postaci w momencie wykonywania różnych czynności. To nam daje spore pole do popisu. Możemy bowiem do każdej postaci dorysować chmurkę i zamieścić w niej wypowiedź. Niech nasz maluszek wymyśli historyjkę, którą opowiada obrazek i zadecyduje, co w danej chwili mówią bohaterowie. Dzięki takiej zabawie poćwiczy komunikację międzyludzką, kreatywność oraz pisanie pełnych zdań.

Sprawdź kolorowanki TOP Model dla swojego dziecka https://heyandplay.pl/category/kolorowanki

 

2. Szukamy różnic!

Pokoloruj niewielką kolorowankę zgodnie z instrukcją kolorystyczną umieszczoną obok. Zawrzyj jednak w swojej pracy kilka różnic – na przykład – gdy miś na obrazku ma niebieską wstążkę – ty pokoloruj ją na czerwono, albo dorysuj mu okulary lub zegarek. Zadaniem szkraba będzie odnalezienie wszystkich różnic, jakie naniesiesz na kolorowance. Przyznawaj mu punkt za każdą odnalezioną różnicę – to zmotywuje go do aktywnego działania!

3. Zadajemy pytania i próbujemy na nie odpowiadać!

Udawaj, że nie wiesz, co dzieje się na obrazku i do czego służą przedmioty na nim przedstawione. Poproś malucha, by tłumaczył Ci, kto widnieje na kolorowance, do czego używa się rzeczy, którą postać trzyma w ręku, jaka pogoda panuje na obrazku i dlaczego, i tak dalej… Zadaniem Twojego dziecka będzie odpowiadanie na wszystkie – nawet oczywiste i dziwaczne pytania. Później zamieńcie się rolami – niech maluch pyta, a Ty odpowiadaj.

Tekst powstał we współpracy z sklepem z zabawkami Hey&Play!

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej