Strona główna Aktualności Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie wózka dziecięcego?

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie wózka dziecięcego?

przez admin

W sklepach internetowych można znaleźć dziesiątki, jeśli nie setki, modeli wózków dziecięcych. Różnią się one nie tylko ceną i wyglądem, ale i wieloma innymi istotnymi parametrami. Sprzęt ten ma to do siebie, że po zakupie przyjdzie nam z niego korzystać stosunkowo długo. Czy wiesz, na co warto zwracać uwagę, by faktycznie móc później powiedzieć, ze to był dobry wybór?

Koła w wózku

Przyglądnij się dobrze kołom. Jeżeli przewidujesz spacery nie tylko po utwardzonych, równych powierzchniach, szukaj modelu z dużymi kołami. Dlaczego? Ponieważ w przypadku częstych spacerów, zwłaszcza tych dłuższych, koła o większej średnicy szybko okażą się sporym ułatwieniem w prowadzeniu wózka. Z drugiej strony małe koła ułatwiają życie gdy posiadasz mały samochód, a w przypadku spacerów wyłącznie po chodnikach nie będą problemem.

Zwróć również uwagę na to, czy koła te są pompowane, czy gumowe. Te pierwsze zapewniają lepszą amortyzację, co będzie przydatne w przypadku prowadzenia wózka po niewyrównanym terenie, takim jak ścieżki, ale też po nieodnowionym chodniku. Z kolei w przypadku kół gumowych nie ma ryzyka ewentualnego przebicia opony. To, które z nich będzie lepsze, zależy głównie od miejsc, po których zazwyczaj będziesz spacerować.

Skoro już o kołach mowa – koniecznie sprawdź, czy hamulec odpowiednio blokuje wózek. Przy okazji zwróć również uwagę na sposób implementacji tego elementu. Bardzo dobrze sprawdzają się hamulce naciskane stopą od góry. Doskonałe są także hamulce ręczne. Natomiast hamulce nożne zwalniane od dołu często są powodem narzekań z powodu negatywnego wpływu na buty w trakcie ich używania.

Zakupy przez internet a sklep stacjonarny

Choć sklepy internetowe często kusza korzystnymi cenami, zwróć uwagę, że wózki dziecięce to dość specyficzny produkt i zdecydowanie warto przyglądnąć mu się przed zakupem i samodzielnie sprawdzić solidność jego wykonania. Idealna sytuacja jest wtedy, gdy przez internet możesz przeczytać opis oferty sklepu, a na miejscu zweryfikować zadeklarowane cechy wózków – tak, jak ma to miejsce w przypadku zabrzańskiego sklepu VIKI Wszystko Dla Dziecka.

Takie samodzielne weryfikowanie cech wózka jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że przy okazji można przekonać się, na ile dobrze będzie on chronić dziecko przed wiatrem, ale tez na ile skutecznie można ustawić osłonę, by dziecka nie raziło np. słońce.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej