Strona główna Aktualności Jak oszczędzić na weselu? Z czego można zrezygnować, a za co mniej zapłacić?

Jak oszczędzić na weselu? Z czego można zrezygnować, a za co mniej zapłacić?

przez admin

Ślub i wesele to uroczystości wiążące się z dużą ilością nakładów nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Wiele osób chce, by zabawa weselna była niezapomnianym przyjęciem, w pięknej i romantycznej oprawie i by goście dobrze się bawili i jeszcze lepiej zjedli. Czy jednak naprawdę musi to dużo kosztować? W jaki sposób można zaoszczędzić na weselu, w dodatku zaoszczędzić mądrze? Oto kilka porad.

W jaki sposób przygotować się do organizacji wesela?

Szykuje się ślub i wesele, a co za tym idzie, trzeba również wszystko dokładnie przygotować i rozplanować. Zaprosić gości, zamówić salę, jedzenie, zespół czy DJ-a, a także postarać się o ładne dekoracje i dodatkowe atrakcje… dużo tego? Nawet bardzo! Każdy, kto przygotowywał się do organizacji wesela wie doskonale, jak wiele pracy trzeba w to włożyć i jak bardzo może to być kosztowne.

Jeżeli chodzi o poszukiwania usług związanych z weselem, to na pewno najłatwiej będzie je znaleźć w internecie. Liczne propozycje weselnych i ślubnych usług dostępne są na wielu serwisach internetowych jak https://sprzedajemy.pl/uslugi/sluby-wesela-przyjecia. W ten sposób na pewno można znaleźć takie usługi i atrakcje, które będą nam nie tylko odpowiadać pod względem naszych oczekiwań, ale też i możliwości finansowych. O czym jeszcze warto pamiętać?

Ogranicz listę gości

Wesela zazwyczaj wiążą się z dużą ilością zaproszeń. Zapraszamy rodzinę – bliższą, dalszą i najdalszą. Do tego dochodzą przyjaciele, znajomi, znajomi znajomych i tak dalej. W ten sposób można stworzyć naprawdę długą listę, ale po co? Im więcej ludzi się zaprosi, tym większe koszty trzeba ponieść (większa sala, więcej stolików, więcej jedzenia itd.). Czy naprawdę jest to konieczne? Czasem lepiej ograniczyć się tylko do osób nam najbliższych, nie ma też co umieszczać na liście tych, których znamy słabo, albo nie mieliśmy z nimi kontaktu od lat. Może zamiast wielkiego wystawnego wesela dla 200 osób wystarczy zrobić obiad dla najbliższej rodziny?

Własnoręcznie wykonaj ozdoby i zaproszenia

Pomysł ryzykowny i niepewny? Jeżeli jednak posiadamy choć minimalne zdolności manualne to zdecydowanie wiele prac przygotowawczych związanych z ozdabianiem sali, pojazdu czy też wykonywaniem zaproszeń ślubnych można wykonać samodzielnie. Koszty oczywiście będą, ale zdecydowanie mniejsze, niż gdyby miała to wykonać profesjonalna firma czy też zamawiać już gotowe. Oczywiście warto tutaj wszystko dokładnie przemyśleć, w internecie także możliwe jest kupno używanych już ozdób po znacznie niższej cenie. W przypadku zaproszeń można też się zastanowić, czy muszą być super wypasione i spersonalizowane, czy jednak wystarczą całkowicie proste, ale zawierające najważniejsze informacje.

Kilka zasad oszczędności na weselu

Przygotowania do ślubu to mnóstwo czynności i rzeczy, o których trzeba pamiętać, ale czy na pewno? Należałoby zadać sobie podstawowe pytanie w przypadku każdego wydatku – czy naprawdę jest to coś, czego potrzebuję i co jest niezbędne na moim weselu? Może jest coś, z czego można zrezygnować, albo wybrać tańszą opcję? Może dobrze jest kupić suknię ślubną czy garnitur używane, albo nawet wypożyczyć tylko na czas ślubu? Zamiast podjeżdżać na ślub i wesele drogą limuzyną, albo zabytkowym autem, wystarczy całkiem zwyczajny, ale ozdobiony samochód. Najlepiej stworzyć hierarchię ważności, czyli określić, które elementy wesela i ślubu są dla nas ważne, a które można sobie odpuścić.

Czy da się zaoszczędzić na weselu?

Oczywiście, że się da zaoszczędzić na weselu, trzeba tylko umieć do tego podejść z rozsądkiem. Wesele to wspaniała i niezapomniana impreza, ale nie ma co dawać się ponieść emocjom. Nie trzeba wydawać masy pieniędzy, by przez kilka godzin cieszyć się super imprezą, a ten sam efekt można osiągnąć za znacznie mniejsze kwoty. Trzeba tylko szukać okazji, mądrze planować i znaleźć ciekawe alternatywy, które suma summarum wyjdą nas taniej, niż te proponowane w standardzie. Chcieć to móc, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można wykorzystać w inny sposób i na pewno przydadzą się one na nowej drodze życia.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej