Strona główna Aktualności Plan żywieniowy na odchudzanie a zdrowie Twojego serca

Plan żywieniowy na odchudzanie a zdrowie Twojego serca

przez admin

Twój sposób żywienia ma wpływ na funkcjonowanie całego Twojego organizmu, w tym także na pracę Twojego serca. Oznacza to, że niewłaściwa dieta może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych (takich jak nadciśnienie, choroba wieńcowa czy zawał serca), ale i na odwrót! Dzięki właściwej, dobrze zbilansowanej diecie możesz wzmocnić swoje serce i układ krążenia, a przez to poczuć się lepiej. Co da Ci dieta „Zadbaj o serce”?

Zyski płynące z diety zdrowej dla serca

Zdrowie odżywianie wprowadzone na stałe do Twojego jadłospisu umożliwi Ci w stosunkowo krótkim czasie polepszyć kondycję Twojego układu krwionośnego, a przede wszystkim serca. Porozmawiajmy o konkretnych wynikach, które nie tylko zobaczysz podczas profilaktycznych badań lekarskich, ale także poczujesz podczas codziennego funkcjonowania. Dzięki diecie „Zadbaj o serce” zobaczysz olbrzymią zmianę w swoim organizmie.

  • Twoje tętnice wieńcowe będą lepiej funkcjonować.
  • Poprawisz ukrwienie mięśnia sercowego.
  • Unormujesz swoje ciśnienie.
  • Zredukujesz swoją wagę.
  • Będziesz mieć lepszą kondycję.
  • Poczujesz ogólną poprawę jakości swojego życia!

 Co powinien zawierać jadłospis zdrowy dla serca?

Jeżeli chcesz, aby Twoje serce było silne i odporne na choroby, zadbaj o to, aby w Twojej diecie nie zabrakło produktów bogatych w błonnik, nienasycone kwasy tłuszczowe i kwas omega-3, koenzym Q10 oraz lecytynę i rutynę, witaminy A, B2, B3, B6, B9, B12, C, E oraz K i minerały, takie jak potas, magnez czy wapń.

Jeżeli chcesz zadbać o swoje serce ogranicz sól oraz cukier (w tym słodycze i słodzone napoje), ale zadbaj o to, aby w Twoim jadłospisie nie zabrakło:

  • produktów mlecznych fermentowanych (maślanki, kefiru i jogurtów), które są doskonałym źródłem wapnia i przyczyniają się do wydalania nadmiaru cholesterolu,
  • orzechów, ziaren oraz ryb bogatych w zdrowe tłuszcze,
  • kaszy, płatków owsianych oraz warzyw i owoców, które pomogą Ci uzupełnić niedobory błonnika w organizmie,
  • odpowiedniej ilości wody, która oczyści Twój organizm i poprawi Twój metabolizm.


Dieta + sport + regeneracja = zdrowe serce!

Tworząc menu zdrowe dla serca, pamiętaj o tym, że dieta działa najlepiej, gdy jest połączona z odpowiednią dawką aktywności fizycznej. Tylko działanie kompleksowe, a więc ruch, zdrowe odżywianie i regeneracja, zapewnią Ci siłę, zdrowie i dobrą kondycję, przyczyniając się jednocześnie do poprawy Twojej sylwetki oraz samopoczucia!

Chcesz zadbać o swoje zdrowie, ale nie jesteś pewien od czego zacząć i jak to zrobić? Skorzystaj z porad profesjonalistów! Zapraszamy do kontaktu z wykwalifikowaną kadrą GACA CENTRUM – ośrodków specjalizujących się w leczeniu nadwagi oraz otyłości.

Więcej na: http://www.gacasystem.pl/odchudzanie/system-zywieniowy/

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej