Strona główna Aktualności Beton architektoniczny we wnętrzach – wyjątkowa estetyka i szerokie możliwości

Beton architektoniczny we wnętrzach – wyjątkowa estetyka i szerokie możliwości

przez admin

Urok betonu architektonicznego we wnętrzach tworzy jego wyjątkowa wszechstronność. Może naśladować naturalną skałę. Ale z powodzeniem również może „być sobą” prezentując wyjątkowe, oryginalne i estetyczne formy i wzory.

Gust, osobista wrażliwość i preferencje estetyczne decydują o tym, że pewne przedmioty uznajemy za ładne, a inne nie. Ale oprócz tego bardzo duże znaczenie ma tło i ramy w jakich te przedmioty możemy oglądać. Neutralne lub pastelowe barwy ścian w pomieszczeniach uspokajają. Dobrze w takim otoczeniu odpoczywać i pracować. Jednocześnie właśnie w takim otoczeniu łatwiej zwrócić uwagę na piękno detalu. Dzięki pracy designerów beton architektoniczny może pełnić obie role – uspokajającego, neutralnego tła albo pięknego detalu, który zdobi wnętrze. Jak to możliwe?

„Naturalny” beton…

…jest wariacją na temat różnych odcieni szarości. Może również mieć kolor biały. Trudno o barwy bardziej neutralne. Nie przeszkadza to równocześnie w ożywianiu go różnego rodzaju fakturami. Na przykład płytki Socho Decor System (producent Buszrem) mogą być gładkie, porowate lub o fakturze gniecionego papieru. Tylko to pozwala dopasować je do różnych stylów aranżacji, choć zdecydowanie najlepiej prezentują się w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach – podkreślając chromowane, szklane i stalowe detale. Te konkretnie wzory płytek wykonywane są ręcznie, co powoduje, że wzór na ich powierzchni jest niepowtarzalny.

fot. Buszrem

Beton jak skała

Nie chodzi w tym momencie o jego wyjątkową wytrzymałość i odporność, ale o zdolność do upodabniania się kolorem i fakturą do naturalnej skały. A to za sprawą dodawania do warstwy dekoracyjnej specjalnie wyselekcjonowanych naturalnych kruszyw. Płytki dekoracyjne SunGral SYSTEM oferowane są w wersji piaskowiec i łupek polerowany (curlingowany). W ten sposób zarówno fakturą powierzchni, jak i kolorem nawiązują do naturalnego kamienia. A tym samym bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem i drewnem.

fot. Buszrem

Dzieło sztuki

Tym razem przykładem będą płyty Organic, które można było zobaczyć w drugiej edycji programu „Dom Marzeń” na antenie TVN. Płyty w naturalnej szarości po procesie śrutowania otrzymały charakterystyczną porowatą fakturę. Jednak najbardziej interesujący jest organiczny, inspirowany roślinami dekor zaprojektowany przez Grzegorza Nowackiego. Płyty można łączyć ze sobą w dowolny sposób, co daje możliwość tworzenia absolutnie niepowtarzalnych dekoracji z jednego tylko produktu. Abstrakcyjna forma, jaką możemy nadać dekoracji będzie efektem koncepcji i fantazji projektanta.

Beton – z ponadczasowego materiału budowlanego – stał się już pełnoprawnym elementem dekoracyjnym. Tworzy harmonijną, neutralną i piękną w swej prostocie przestrzeń. A z pewnością dostępne dziś wzory i dekory to nie jest jeszcze jego „ostatnie słowo”.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej