Strona główna Aktualności 3 rzeczy, które utrudniają znalezienie pracy

3 rzeczy, które utrudniają znalezienie pracy

przez admin

Z roku na rok rynek pracy rozwija się. Przyczynił się do tego nie tylko skok gospodarczy, ale także rosnąca liczba nowych zawodów. Wraz z tym wzrosła także konkurencja. Czasy, kiedy to pracodawca musiał martwić się o uzupełnienie personelu dawno się skończyły. Teraz to kandydat musi wyróżniać się na tle innych konkurentów. Niestety, są 3 rzeczy, które znacząco to utrudniają.

Naszpikowane błędami CV

To już prawdziwa plaga. Wielu pracodawców i rekruterów narzeka na to, że kandydaci już na samym starcie nie potrafią się odpowiednio zaprezentować. Powód? Nieatrakcyjne CV. Spora grupa poszukujących pracy wychodzi z założenia, że kluczowe znaczenie ma rozmowa kwalifikacyjne. Oczywiście, ten etap rekrutacji z pewnością należy do najważniejszych, ale żeby zostać na niego zaproszonym trzeba czymś na samym początku zaimponować potencjalnemu szefowi. Błędnie napisana wizytówka, czyli CV na pewno tego nie zrobi. Polacy nagminnie naciągają fakty, korzystają z popularnych szablonów, ale przede wszystkim nie sczytują tekstu, przez w CV znajdują się szpecące literówki (a nawet błędy ortograficzne). Często też nie uzupełniają wszystkich informacji. A jak mówią pracownicy agencji pracy takich jak GPPeople bez danych osobowych, faktów na temat wykształcenia, kursów, szkoleń oraz doświadczenia zawodowego, dodatkowych umiejętności pracodawca nie jest w stanie poznać potencjalnego przyszłego członka personelu.

 

Brak rozwoju

Specyfika współczesnego rynku pracy powoduje, że aby nie wypaść z obiegu trzeba ciągle uzupełniać swoje kwalifikacje i uczyć się czegoś nowego. Niestety, wielu pracowników zapomina o tym. Brak rozwoju jest bardzo często powodem problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Kończyłeś studia kilkadziesiąt lat temu? Oczywiście, dyplom ma wartość. Niemniej jednak potrzebne będzie odświeżenie wiedzy. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się studia podyplomowe oraz kursy i szkolenia. Ich wpisanie do CV może przynieść wiele korzyści.

Nieumiejętne szukanie

Wydawałoby się, że w dobie powszechności informacji z samym szukaniem pracy nie będzie problemu. Niekoniecznie. Wiele osób liczy na to, że uda im się zdobyć wakat dzięki tzw. poczcie pantoflowej lub poleceniu znajomych. Nie warto liczyć tylko na taki sposób. To bardzo duże ograniczenie. Najlepiej wykorzystać wszystkie kanały (również ten wspomniany), ale przede wszystkim te online. Oprócz profesjonalnych wyszukiwarek pracy i stron internetowych zajmujących się zatrudnieniem, do znalezienia ciekawego stanowiska mogą być portale społecznościowe lub chaty.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej