Strona główna Aktualności Jak wyczyścić piekarnik domowymi sposobami?

Jak wyczyścić piekarnik domowymi sposobami?

przez admin

Pieczone dania są zdrowsze i w opinii wielu osób smaczniejsze od tych smażonych. Co prawda pieczenie trwa z reguły dłużej, ale efekty warte są warte zachodu.  Niestety po tej metodzie obróbki termicznej zostaje coś więcej niż wspomnienie pysznego smaku – zabrudzony piekarnik. Nie czarujmy się – w mniejszości są osoby, które czyszczą piekarnik po każdym użyciu, a im rzadziej czyścimy to urządzenie tym siłą rzeczy trwalsze i trudniejsze do usunięcia stają zabrudzenia oraz zapachy. Poznajcie 4 ekologiczne i jednocześnie domowe sposoby na to, jak wyczyścić zabrudzony piekarnik.

Jeśli Twój piekarnik jest zabrudzony wypróbuj domowe sposoby, które są równie skutecznie, a przy tym dużo tańsze

Woda z octem

Dobrym sposobem na odświeżenie urządzenia może być e spryskanie go roztworem wody z octem (w proporcjach 50 na 50). Taki czyszczący roztwór zostawiamy na powierzchni piekarnika dosłownie na kilka chwil, po czym przecieramy gąbką.

 

Para wodna

Jeśli zabrudzenia piekarnika nie są duże możemy oczyścić wnętrze urządzenia za pomocą pary wodnej. Do piekarnika wstawiamy jak największe na szerokość i długość naczynie żaroodporne (nie musi być głębokie) wypełnione wodą. Wodę doprowadzamy do wrzenia i zostawiamy na kilka minut. Po wystygnięciu piekarnika zabrudzenia powinny łatwiej odklejać się od jego powierzchni.

Soda oczyszczona czyści i usuwa nieprzyjemne zapachy

Pasta z sody oczyszczonej i wody jest kolejnym ekologicznym środkiem czyszczącym. 2 opakowania sody oczyszczonej wymieszaj z 200ml ciepłej wody (możesz dodać 50 ml octu). Nałóż mieszankę na ścianki piekarnika i pozostaw na godzinę. Po tym czasie łatwiej będzie usunąć nawet długotrwałe zabrudzenia. Zniknie też nieprzyjemny np. rybi zapach.

Sól na mocno zabrudzony piekarnik

W przypadku bardzo brudnego piekarnika, obsyp jego ścianki solą, rozgrzej i zaczekaj, aż sól zbrązowieje.  Zeskrob sól wraz z zabrudzeniami.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej