Strona główna Aktualności Na „Zieloną szkołę” do kina

Na „Zieloną szkołę” do kina

przez admin

„Zielona szkoła” to barwna opowieść o przyjaźni, solidarności i życzliwości, którymi obdarowują się ludzie i zwierzęta. Film można oglądać od 16 czerwca 2017r.

Ośmioletnia Meral przenosi się z rodziną do innego miasta. Oznacza to dla niej konieczność zaaklimatyzowania się w nowym miejscu, zmiany szkoły i zawarcia kontaktów z rówieśnikami. Początki nie należą do łatwych, sprawniej niż z ludźmi, idzie nawiązanie relacji ze zwierzętami – choćby małą, białą myszką. Nowa zwierzęca przyjaciółka o imieniu Pipip zamieszkuje z Meryl w pokoju, po czym wyrusza z nią na jesienny obóz. Las skrywa jednak wiele niebezpieczeństw – chwila nieuwagi powoduje, że Pipip zostaje porwana przez sowę. Meral staje na czele ekipy poszukiwawczej i wspólnie ze szkolnymi przyjaciółmi wyrusza na ratunek myszce.

Film otrzymał nominację do Kryształowego Niedźwiedzia w kategorii Generation Kplus na MFF w Berlinie, 2017

Zobaczcie zwiastun:

 

Z recenzji

„Film przeprowadza nas od skomplikowanych tematów śmierci i przyjaźni po zabawne i poruszające historie, które wciągają dzieci i dorosłych”

„Ładne zdjęcia i obrazy natury, które uzupełniają zabawne, wesołe i dobrze dobrane piosenki. Film dostarcza dobrej rozrywki, humoru na wysokim poziomie, który z każdym kolejnym kadrem staje się coraz bardziej zaraźliwy”

„Fabuła zrozumiała dla pokolenia dziadków i babć, jak i wnuczków. Radosne i rymowane piosenki oraz solidna dawka dobrego humoru, są niewątpliwymi atutami filmu”.

Film trwa 80 minut, jest przeznaczony do widzów w wieku 6+.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej