Strona główna Aktualności Truskawkowa ulga

Truskawkowa ulga

przez admin

Opieka nad maleństwem to prawdziwe wyzwanie dla rodziców. Już od pierwszego dnia po porodzie, mama i tata często w głowę zachodzą, o co może chodzić maluchowi. Ten płacze już godzinę, a przecież jadł, ma sucho i nie jest mu ani zbyt ciepło, ani zbyt gorąco. No cóż, przyczyn może być wiele. Może dzidziusiowi jest smutno, może się czegoś boi, a może coś mu dolega?

Mamo, tato… coś mnie boli

Niestety wiek niemowlęcy to okres, któremu może towarzyszyć wiele dolegliwości na tle rozwojowym. To bardzo intensywny czas, kiedy mały człowiek nie tylko rośnie i przybiera na wadze. To czas, kiedy organizm uczy się żyć. Maluch codziennie zdobywa nowe umiejętności, począwszy od tego, że zaczyna coraz lepiej widzieć i wodzi wzrokiem za mamą.

Zaczyna się uśmiechać, macha rączkami i nóżkami, próbuje chwytać zabawki. Jego układ pokarmowy poznaje nowe rodzaje jedzenia i musi się nauczyć właściwie je trawić. Mały człowiek zaczyna siadać i raczkować, a w buźce pojawiają się pierwsze ząbki.

Często zdarza się więc, że maluchy cierpią. Bóle brzuszka, bóle w czasie ząbkowania to najczęstsze dolegliwości naszych pociech. Oprócz tego, takie dzieciaczki są bardzo podatne na wszelkiego typu przeziębienia, za którymi natychmiast podąża podwyższona temperatura ciała. Rodzice muszą nauczyć się właściwie i odpowiedzialnie postępować w takich przypadkach. Na szczęście w dzisiejszych czasach jest to znacznie łatwiejsze.

Apteczka dla niemowlaka i małego dziecka

W każdym domu, w którym są maluchy, muszą znaleźć się podstawowe lekarstwa, tak aby można dziecku pomóc – jeśli to możliwe – we własnym zakresie lub złagodzić dolegliwości przed wizytą u lekarza pediatry.

W apteczce powinny znaleźć się łagodne środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jak skutecznie działający preparat na gorączkę i ból głowy, Nurofen dla dzieci Forte. Jego truskawkowy smak sprawia, że dzieci chętnie go przyjmują. Środki tego typu przeznaczone są do krótkotrwałego i tylko objawowego leczenia. Stosuje się je w chwili wystąpienia u dziecka gorączki lub umiarkowanego bólu.

Przed pierwszym podaniem leku, warto skonsultować się z lekarzem pediatrą, który rozwieje wszelkie wątpliwości, a rodzice będą bardziej pewni, że postępują właściwie. Zanim poda się dziecku jakikolwiek środek, należy także wnikliwie zapoznać się z treścią ulotki informacyjnej, co pozwoli uniknąć ewentualnych, błędnych decyzji.

Na półce z lekami dla malucha powinno też znaleźć się wapno w syropie, które przydaje się podczas przeziębienia oraz w momencie, gdy u malucha wystąpi uczulenie na jakiś kosmetyk lub składnik posiłku. Warto też mieć pod ręką kropelki oraz herbatki na bazie kopru włoskiego, które będą łagodziły objawy kolki, tak częstej w wieku niemowlęcym.

W apteczce powinien być także środek zapobiegający odparzeniom i żel na ząbkowanie. Warto zaopatrzyć się też w przydatne akcesoria, takie jak: elektroniczny termometr, odciągacz kataru czy zakraplacz.

Opiekując się małym dzieckiem, trzeba postępować bardzo odpowiedzialnie i rozważnie. Wszelkie leki, które podawane są maluchom „na własną rękę”, mają tylko złagodzić ból lub powstrzymać wzrost temperatury u dziecka. Jeśli następnego dnia stan zdrowia dziecka nie poprawia się, konieczna jest konsultacja z lekarzem pediatrą, który zbada malucha, właściwie zdiagnozuje i wdroży odpowiednie leczenie. Od tego zależy zdrowie i bezpieczeństwo dziecka.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej