Strona główna Aktualności Co warto wiedzieć gdy planujesz urlop na Kubie?

Co warto wiedzieć gdy planujesz urlop na Kubie?

przez admin

Niedługo wakacje, a więc szczyt urlopowych wyjazdów. Jedną z coraz popularniejszych destynacji jest Kuba, która jest największą karaibską wyspą. Ze względu na swój klimat przyciąga turystów przez cały rok – jednak nie tylko z powodu wypoczynku na plażach.
Sprawdź, co warto wiedzieć gdy planujesz urlop na wyspie gorącej jak wulkan, czyli Kubie.

Większość z nas będzie miała możliwość wypoczynku od ostatniego tygodnia czerwca do końca sierpnia. Teoretycznie w tym czasie na Kubie trwa pora deszczowa, ale nie znaczy to, że całymi dniami pada deszcz. Długość opadów nie przekracza kilkudziesięciu minut dziennie. Temperatura w tym czasie oscyluje w przedziale 28 – 35 ° C w dzień i 20 – 24 ° C w nocy. Temperatura wody to 25 – 28 ° C.

Jeśli lecimy na Kubę po raz pierwszy uzbroimy się w cierpliwość, dlatego że lot bezpośredni trwa około 11 godzin, a z międzylądowaniem od 14 aż do prawie 40 godzin.

Warto pamiętać, że Kuba to nie jedna wyspa – do tego kraju przynależą mniejsze wysepki spośród których największą jest Isla de la Juventud.  Jeśli chcemy połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem to jest mało prawdopodobne, że uda nam się zobaczyć najciekawsze miejsca na Kubie podczas jednego wyjazdu. Poznajcie miejsca, które warto odwiedzić będąc na Kubie po raz pierwszy.

Co warto zobaczyć podczas wypoczynku na Kubie?

Hawana                                                                                                                                          

Zwiedzanie stolicy Kuby warto zacząć od Havana Vieja, czyli starego miasta zachwycającego kolonialną architekturą (znajduje się na liście światowego dziedzictwa Unesco). Koniecznie zajrzyjmy na Plac Katedralny, który jest położony zaraz obok wybrzeża. Innym placem, który warto odwiedzić w Havanie jest Plac Rewolucji. Kuba nieodłącznie kojarzy się z rumem i cygarami – w przypadku trunku degustacji można dokonać w muzeum rumu, a produkcji cygar można się w jednej z najsłynniejszych fabryk tej używki.

Guama, czyli historia sprzed 4000 lat

Guama to istotne miejsce dla całej Kuby – rozpoczęło się w nim osiedlanie wyspy, na którą jako pierwsi dotarli Indianie Tainos. Ich wioska została zrekonstruowana i oprócz aspektu historycznego czekają nas  niezapomniany rejs Laguną Skarbów oraz kanałami położonymi wśród wiecznie zielonych lasów namorzynowych.

Będąc na półwyspie Zapata możemy zajrzeć na farmę krokodyli, które od jakiegoś czasu są pod ochroną, ale wcześniej stanowiły źródło utrzymania miejscowej ludności, która polowała na te gady i handlowała ich skórami.

Miasto Trynidad

Trynidad to kolejne miasto warte odwiedzenia podczas pobytu na Kubie. Podobnie jak w przypadku Havany zobaczymy architekturę kolonialną i brukowane uliczki. Jednak tutaj widać większą dbałość o odpowiedni stan budynków.  W tym mieście warto zobaczyć 2 budowle sakralne – kościół Nuestra Senora de la Candelaria oraz katedrę Iglesia De La Santisima Trinidad

Kubański Paryż, czyli Cienfuegos

To miasta przyciąga turystów między innymi imponującymi pałacami wybudowanymi w początkach XX wieku, znajdującymi się w dzielnicy Punta Gorda. Warto udać się też na główny plac miasta, na którym zobaczymy łuk triumfalny. Cienfuegos to także dobre miejsce na ekskluzywne zakupy – zrobimy je na Paseo El Prado, czyli miejskim bulwarze.


Nurkowanie czy kąpiel z delfinami, czyli Varadero zaprasza

Varadero to największy kubański kurort z przepięknymi plażami. Jeśli lubimy nurkować to Varadero skusi na nieskazitelną wodą oraz rafą koralową. W Varadero znajdują także groty Bellamar iSanta Catalina przez wielu uznawane z najpiękniejsze groty na wybrzeżu karaibskim. Niedaleko Varadero  położona jest się wyspa Cayo Blanco, na której będziemy mogli skorzystać z możliwości kąpieli z delfinami w ich naturalnym środowisku.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej