Strona główna Aktualności Zanim kupisz porównaj wysokość składki ubezpieczenia

Zanim kupisz porównaj wysokość składki ubezpieczenia

przez admin

Dla klientów istotne znaczenie ma wysokość składki ubezpieczenia, którą będą oni uiszczać w czasie trwania okresu ochrony ubezpieczeniowej. Dlatego warto porównać oferty ubezpieczeniowe między innymi pod tym kątem. Tylko co właściwie wpływa na wysokość składki?

Koszty ponoszone przez osobę ubezpieczoną z tytułu polisy na życie są związane bezpośrednio z wybraną sumą gwarancyjną oraz zakresem ochrony ubezpieczeniowej. Najważniejsze, aby polisa zapewniła odpowiednio wysokie środki finansowe dla naszej rodziny w sytuacji, gdy osoba ubezpieczona nie będzie mogła podołać takiemu zadaniu.

Zakres ochrony ubezpieczeniowej a cena ubezpieczenia

Wysokość składki ubezpieczeniowej, którą można postrzegać jako cenę ubezpieczenia na życie, zależna jest od:

  • rodzaju polisy,
  • okresu trwania ochrony ubezpieczeniowej,
  • wysokości sumy gwarancyjnej.

Dla polis bezterminowych składki są zwykle niższe niż w przypadku ubezpieczeń z założonym terminem zakończenia ochrony ubezpieczeniowej. Składka będzie niższa, jeśli ubezpieczenie zapewni podstawowy zakres ochrony, a suma gwarancyjna nie będzie przekraczała kilku czy kilkunastu tysięcy złotych.

Przy bardzo niskich składkach danego ubezpieczenia na życie, należy zastanowić się, skąd wynika taka okazyjna cena. Często związana jest ona z występowaniem w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia licznych wyłączeń odpowiedzialności. Są to sytuacje, w których zakład ubezpieczeń nie wypłaci rodzinie czy osobie ubezpieczonej świadczenia, pomimo zaistnienia zdarzenia ubezpieczeniowego.

Na ogół nie można liczyć na wypłatę sumy gwarancyjnej z ubezpieczenia na życie osobom uposażonym, jeśli dojdzie do śmierci osoby, na którą wystawiono polisę na życie, ale poniosła ona śmierć w wyniku:

  • samobójstwa (możliwy okres karencji w ubezpieczeniu na życie, np. 2 lata),
  • udziału zmarłego w rozruchach i zamieszkach,
  • aktów terroryzmu,
  • wojny i stanów wojennych.

Świadczenie może nie być wypłacone, jeśli z chwilą śmierci ubezpieczony był pod wpływem alkoholu, narkotyków lub środków odurzających albo dokonywał aktów samookaleczenia się.

Najpierw porównaj oferty, a potem kupuj

Kluczem do sukcesu przy wybieraniu ubezpieczenia na życie, jest porównanie co najmniej kilku ofert ubezpieczeniowych. Można tego dokonać szybko i skutecznie, bez konieczności odwiedzania agentów ubezpieczeniowych. Wystarczy zapoznać się z ofertami na ubezpieczenie na życie online na www.rankingubezpieczennazycie.pl. Tam w jednym miejscu otrzymamy rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb i sprawdzimy, jaka oferta ubezpieczeń na życie aktualnie znajduje się na najwyższym miejscu w rankingu – zarówno pod względem kosztów, jak i zakresu ochrony ubezpieczeniowej.

Jednocześnie poznamy w ten sposób, jaka jest wysokość składki ubezpieczenia na www.rankingubezpieczennazycie.pl, dzięki czemu będziemy mieć solidne podstawy do zadecydowania o podpisaniu umowy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenia na życie nie można porównywać jednak wyłącznie pod kątem wysokości składki ubezpieczeniowej. Zależna jest ona od wielu parametrów, o jakich decyduje klient i firma oferująca polisę. Niska składka może dawać niewielki zakres ochrony ubezpieczeniowej i małą sumę gwarancyjną. Zdarza się jednak, że atrakcyjna składka przynosi przyzwoity zakres ochrony dla ubezpieczonego, czego najlepszym przykładem są oferty ubezpieczeń na życie w formie grupowej.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej