Strona główna Aktualności Jak zapobiegać żylakom nóg w pracy biurowej?

Jak zapobiegać żylakom nóg w pracy biurowej?

przez admin

Praca biurowa przyczynia się do wielu schorzeń. Jednym z nich są żylaki. Z tym problemem borykają się kobiety i mężczyźni w różnym wieku.

Wiele godzin spędzanych w tej samej pozycji ma wpływ na poszerzanie żył, które po jakimś czasie stają się bardzo widoczne. Inne objawy, które mogą świadczyć o niewydolności żylnej to obrzęk stóp i uczucie ciężkości nóg. Nie należy lekceważyć tego typu objawów. Najlepiej jeśli podejmie się działania profilaktyczne, które zmniejszą ryzyko rozwoju niewydolności żył.

Przyczyny powstawania żylaków

 
Spora część osób borykających się z tym problemem może mieć genetyczne predyspozycje, które wpływają na poszerzanie żył. Żylaki często pojawiają się jednak u określonych grup ludzi. Niewydolność żylna dotyka w szczególności pracowników biurowych i osoby, które kilka godzin dziennie spędzają przed komputerem w tej samej pozycji, czyli programistów, grafików czy entuzjastów gier komputerowych. Do innych czynników mogących mieć wpływ na rozwój niewydolności żylnej można zaliczyć leczenie hormonalne, palenie papierosów, niewystarczającą ilość ruchu oraz nadwagę. Żylaki są nie tylko problemem zdrowotnym, ale także estetycznym. Objawy, które mogą zaniepokoić, to między innymi:

  • Uczucie ciężkości nóg.
  • Spuchnięte kostki oraz łydki.
  • Ból nóg nasilający się w godzinach wieczornych i nocnych.
  • Pojawianie się pajączków.
  • Powiększenie żył, które stają się bardzo widoczne.
  • Zmiany skórne: krosty i przybarwienia.
  • Kurcze nóg, szczególnie w nocy.

Pojawienie się żylaków na całych kończynach może być objawem zaawansowanej, przewlekłej niewydolności żylnej. Warto zareagować wcześniej i podjąć profilaktyczne środki zapobiegawcze, szczególnie jeśli jest się w grupie podwyższonego ryzyka.

Proste sposoby na zapobieganie żylakom

 
Osoby, u których pojawiły się jakiekolwiek wymienione wyżej objawy, powinny podjąć działania, które zapobiegną rozwojowi niewydolności żylnej. Żylakom nóg można zapobiec stosując się do kilku zasad. Najważniejsza jest aktywność fizyczna. Po całym dniu spędzonym w jednej pozycji, warto wybrać się chociaż na krótki spacer. W trakcie pracy przed komputerem należy raz na jakiś czas rozprostować nogi. Odpoczynek z nogami podniesionymi do góry także może mieć zbawienny wpływ na stan dolnych kończyn. Wśród profilaktycznych działań zapobiegających powstawaniu żylaków wymienia się również stosowanie farmakoterapii. Dla osób borykających się z niewydolnością żylną polecany jest DIOHESPAN MAX https://www.apteka-melissa.pl/produkt/diohespan-max-1000-mg-60-tabl,2152.html. Lek pomaga w zmniejszeniu objawów niewydolności żył, redukuje zaczerwienienia oraz zmniejsza uczucie ciężkości nóg. Polecany jest także w leczeniu objawowym żylaków odbytu. Tabletki w połączeniu ze zmianą trybu życia zmniejszą ryzyko rozwoju choroby i pomogą w walce z już istniejącymi objawami.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej