Strona główna Aktualności Jak robić mądre zakupy spożywcze na Wielkanoc?

Jak robić mądre zakupy spożywcze na Wielkanoc?

przez admin

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Jeśli zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na świątecznych zakupach lub jak zorganizować tanie, rodzinne spotkanie, przyda ci się kilka wielkanocnych porad.

Twoje bankowe konto internetowe świeci pustkami, a ty zobowiązałaś się do wyprawienia świątecznego obiadu dla całej rodziny? A może twoje konto osobiste nigdy nie przedstawiało zadowalającego salda i szukasz sposobów, aby zmienić ten stan rzeczy, wydając mniej pieniędzy? Oto kilka sposobów na mądre zakupy spożywcze.

1. Nigdy nie wychodź bez listy zakupów

To pułapka, w którą wpadasz na własne życzenie. Idąc do supermarketu bez planu działania, po pierwsze na pewno spędzisz tam więcej czasu, niż musisz, a po drugie – z większym prawdopodobieństwem opróżnisz swoje bankowe konto internetowe, wydając pieniądze na dodatkowe słodycze, przekąski czy inne niezaplanowane produkty. Zanim pójdziesz do sklepu, zastanów się, co chcesz przygotować na świąteczne śniadanie oraz rodzinny obiad. Nie kupuj więcej jedzenia niż potrzeba.

2. Nie idź do sklepu głodna

Po pierwsze, będziesz rozdrażniona, a po drugie kupisz o wiele więcej jedzenia, niż zaplanowałaś. W twoim koszyku wyląduje na pewno kilka dodatkowych przekąsek, bo będziesz „jadła oczami”. Dodatkowo, głodni klienci sklepów częściej sięgają po niezdrowe produkty. Przed wycieczką do supermarketu zjedz lekki posiłek, a skorzysta na tym zarówno twoja dieta, jak i saldo, jakie prezentuje twoje konto bankowe online.

3. Pamiętaj, że to tylko 3 dni

Łatwo zapomnieć o tym, że święta nie trwają dłużej niż długi weekend. W związku z tym nie trzeba robić zapasów jedzenia jak na co najmniej kilka tygodni. O ile świąteczna sałatka jarzynowa albo pieczone mięsa mogą poleżeć w lodówce, inne specjały już niekoniecznie. Kupuj tylko tyle, ile naprawdę potrzebujesz.

4. Tradycja jest ważna, ale…

Zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz wielkanocnych kurczaczków, cukrowych baranków i innych świątecznych gadżetów. Łatwo wpaść w szał przedświątecznych przygotowań i kupić całe bukiety żonkili oraz bazi, jednak jeśli twoje bankowe konto internetowe widziało lepsze czasy, możesz równie dobrze darować sobie tego typu sprawunki.

5. Uważaj na „promocje”

Wielkie obniżki cen przed świętami? To się raczej rzadko zdarza, a w tak gorącym okresie ceny są sztucznie podwyższane. Promocje, obniżki cen o 50%, wyprzedaże typu „kup 2 dostaniesz 1 za darmo” mogą spowodować, że wydasz więcej pieniędzy, a nie zaoszczędzisz.

Uważnie sprawdzaj ceny promocyjnych produktów i zawsze zastanawiaj się przed zakupem, czy znajdują się one na twojej liście sprawunków. To właśnie dodatkowy sześciopak herbaty lub opakowanie zbiorcze oleju do smażenia, mogą sprawić, że na paragonie w supermarkecie zobaczysz o wiele wyższą kwotę, niż zaplanowałaś i twoje konto bankowe online mocno na tym ucierpi.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej