Strona główna Aktualności Wiosenne porządki – jak dobrze rozpocząć nowy sezon?  

Wiosenne porządki – jak dobrze rozpocząć nowy sezon?  

przez admin

Wiosna to pora roku, gdy wszystko budzi się do życia. My również wychodzimy z zimowego letargu i chętniej spędzamy czas na wolnym powietrzu. Z przyjemnością zaglądamy do własnego ogrodu, ale również wymieniamy garderobę.

Uporządkuj przestrzeń wokół siebie

Nowy Rok to czas podejmowania decyzji i snucia nowych planów, ale wiosna stanowi idealny moment na uporządkowanie własnej przestrzeni. Gruntowne porządki wpływają na poprawę samopoczucia, ponieważ czyste i odpowiednio zaaranżowane wnętrza sprzyjają wypoczynkowi, a psychologowie sugerują, że ład wokół nas sprzyja klarownemu myśleniu. Jeśli zastanawiasz się, jak rozpocząć sezon wiosenny przejrzyj szafy, posegreguj rzeczy i wyrzuć zbędne przedmioty, które od dawna nie są używane. Przez umyte okna przeniknie znacznie więcej światła do wnętrza domu. Jest to też dobry czas, aby dokonać ewentualnej wymiany firanek i zasłon lub przynajmniej pokusić się o ich wypranie. Z naprawą drobnych usterek lubimy zwlekać. Niedomykającymi się szafkami, opadającymi klamkami i innymi rzeczami warto zająć się właśnie teraz.

Poczuj wiosnę, robiąc porządki w ogrodzie

Dla właścicieli ogródków wiosna jest porą, gdy wręcz trzeba zabrać się za porządki, aby potem cieszyć się wypoczynkiem wśród pięknie zagospodarowanego terenu. W pierwszej kolejności likwidujemy osłony, którymi zabezpieczyliśmy rośliny na zimę. Uschnięte części roślin usuwamy, uważając aby nie uszkodzić pączków. Po rozmarznięciu ziemi należy pozbyć się chwastów, przekopać podłoże i zaopatrzyć je w odpowiedni nawóz, a następnie wyrównać powierzchnię. Dopiero po kilku dniach można rozpocząć sadzenie nowych roślin. Gdy już nastanie zupełna wiosna w ogrodzie, kwiaty będą cieszyć oczy. Idealną porą na wysiewanie roślin jednorocznych jest marzec. Gdy myślisz o reorganizacji ogrodu i chcesz go na nowo zaaranżować, aby zachwycał wszystkich naokoło, potrzebna będzie większa inwestycja finansowa. Jeżeli obawiasz się, że nie starczy Ci pieniędzy na realizację wszystkich planów, rozważ pożyczkę online – sprawdź ofertę np. MoneyMan.

Zrób przegląd garderoby

Przeglądając szafę z pewnością zastanawiasz się, jak rozpocząć sezon mody wiosennej. Wiadomo, że trendy nieustannie ewoluują i co roku się zmieniają, ale nie znaczy to, że od razu musisz wyrzucać wszystkie ubrania. Jeżeli posiadasz jakąś odzież, która już w poprzednim sezonie nie była używana, zastanów się, czy nie oddać jej komuś znajomemu lub sprzedać, gdy jest w niezłym stanie. Wyposaż się w dodatkowe wieszaki, aby uporządkować starannie wszystkie rzeczy. Przyda się też organizer na biżuterię. Ciepłe rzeczy schowaj głęboko w szafie i zwróć uwagę, czy dysponujesz ubraniami w jasnych kolorach. Dobrym pomysłem jest stworzenie pewnej bazy, która sprawi, że będziesz w stanie ubrać się w trzy minuty i wyglądać doskonale. Za pomocą dodatków możesz ją błyskawicznie odmieniać. Kobiety dysponują arsenałem dodatków w postaci torebek, apaszek, pasków i oczywiście biżuterii. Mężczyźni powinni zaopatrzyć się w kilka krawatów, ale również w koszule pasujące do różnych sytuacji.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej