Strona główna Aktualności 4 mity o migrenie i bólu głowy

4 mity o migrenie i bólu głowy

przez admin

Podczas ataku migreny robimy wszystko, aby pozbyć się bólu. Próbujemy domowych metod, pytamy o radę sąsiadkę lub koleżankę z pracy. Zasłyszanych faktów i mitów jest wiele, nie wszystkie są jednak prawdziwe. Zanim zastosujemy się do porad lub zdecydujemy na zażycie leku takiego, jak Ibuprom, czy tabletki na migrenę Migea, warto wiedzieć które informacje są prawdziwe, a które nie. Oto najczęściej spotykane mity, dotyczące migreny.

Mit 1: „Jeśli boli nas głowa, powinniśmy jak najszybciej zażyć środek przeciwbólowy”.

Leki z pewnością przyniosą nam szybką ulgę, jednak nie powinno się sięgać po nie zbyt często. Istnieje wiele alternatywnych sposobów radzenia sobie z migreną. Jeśli odczuwamy lekki ból, czasem wystarczy wypić szklankę wody lub wyjść na krótki spacer, aby poczuć się lepiej. Nie chodzi o to, aby zrezygnować z leków, a mądrze i świadomie korzystać z nich wtedy, gdy jest taka konieczność. Jeśli jednak ból jest zbyt silny i żadna inna metoda nie przyniesie nam ulgi, warto mieć pod ręką leki przeciwbólowe, np. Etopirynę lub silniejsze tabletki na migrenę Migea. Skład leku oraz sposób jego dawkowania ma ogromne znaczenie, dlatego zawsze czytajmy ulotkę.
Mit 2: „Na migrenowy ból głowy pomoże jedynie długotrwałe stosowanie silnych środków przeciwbólowych”. 

Migrena charakteryzuje się ostrym napadem silnego, ścinającego z nóg bólu. W przypadku częstego pojawiania się bólu migrenowego, ważna jest konsultacja z lekarzem i stosowanie wybranego leczenia. Pamiętajmy, że przyjmowanie jakichkolwiek leków bez recepty powinno odbywać się tylko doraźnie, a długotrwałe ich stosowanie, może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie.
Jeśli jednak zdecydujemy się na zażycie leku, powinniśmy rozsądnie wybrać odpowiedni środek. Zażywanie silnych tabletek bez zaleceń lekarza jest niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia. Istnieje wiele leków dostępnych bez recepty, które mogą przynieść ulgę i doraźnie zniwelować ostry ból. W każdej aptece kupimy np. lek przeciwbólowy z ibuprofenem – Ibuprom lub tabletki na migrenę Migea, z substancją o bezpieczeństwie paracetamolu – kwasem tolfenamowym.
Mit 3: „Sport to najlepszy sposób na migrenę”.
To prawda, że wysiłek fizyczny ma korzystny wpływ na nasz organizm. Osoby cierpiące na migrenę muszą jednak nieco bardziej uważać. Intensywny trening może zaszkodzić. Zalecane są raczej spokojne spacery lub ćwiczenia. Pamiętajmy, że spacer przed snem to dobry sposób na pozbycie się bólu głowy i warto to sprawdzić, zanim sięgniemy po środki przeciwbólowe takie, jak Panadol lub Migea. Lek to szybki sposób na ból, jednak powinny być doraźnym uzupełnieniem, kiedy naturalne metody walki z migreną zawodzą.
Mit 4: „Migrenę można wyleczyć”.

Nie da się całkowicie wyleczyć migreny. Można jednak łagodzić jej objawy. Warto wypróbować napar z rumianku lub melisy, aromaterapię lub zimne okłady. Ostateczną alternatywą są tabletki na migrenę Migea, Etopiryna lub inne środki przeciwbólowe. Zanim się na nie zdecydujemy, zwróćmy też uwagę na nasz styl życia. Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, picie dużej ilości wody czy rzucenie palenia, może okazać się zbawienne.
Jeśli mamy problem z powracającym bólem głowy, powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza. Kiedy konsultacja i badania nie wykażą niebezpiecznych zmian zdrowotnych, a bóle głowy nadal się pojawiają, warto mieć przy sobie odpowiedni lek, niezależnie od tego czy zdecydujemy się, na przykład na Panadol, Ibuprom czy tabletki Migea. Lek przynosi szybką ulgę, ale nie jest jedyną metodą walki z bólem. 
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej