Strona główna Aktualności 5 rzeczy którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru gabinetu stomatologicznego

5 rzeczy którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru gabinetu stomatologicznego

przez admin

Wszyscy wiemy, że wizyty u stomatologa są niezbędnym elementem dbania o zdrowie. Wszyscy to wiemy, ale jakoś niechętnie chodzimy do dentysty, a czasem nawet zapominamy o regularnej kontroli. Większości z nas leczenie stomatologiczne nie kojarzy się najlepiej – borowanie, wyrywanie, specyficzny zapach, czasami ból.

Jest jednak na to rada – wybór odpowiedniego gabinetu stomatologicznego, w którym wizyta będzie przyjemnością.Jak znaleźć taki gabinet? Najlepiej skorzystać z naszych wskazówek:
1.Profesjonalni lekarze to podstawa właściwej diagnostyki i leczenia. Doświadczony stomatolog to nie tylko gwarancja leczenia na najwyższym poziomie, ale również indywidualne podejście do pacjenta. Dobry dentysta powinien stale się dokształcać i podnosić swoje kwalifikacje, biorąc udział w konkursach i szkoleniach.
2. W każdej dobrej klinice powinien znajdować się nowoczesny sprzęt, by zapewnić pacjentom kompleksowe leczenie i diagnostykę. Wybierając gabinet warto zwrócić uwagę na to, czy znajduje się nim aparatura radiologiczna, by móc wykonać zdjęcia RTG na miejscu. Niektóre kliniki posiadają mikroskopy endodontyczne, dzięki którym leczenie kanałowe jest bardziej precyzyjne i skuteczne.
3. Piękny uśmiech to nie tylko zdrowe zęby – zabiegi stomatologii estetycznej, stanowią świetne uzupełnienie oferty niektórych klinik. Możemy zdecydować się na wybielanie zębów lampą Beyond, wybielanie nakładkowe a także w razie potrzeby wybielić zęby martwe. Warto upewnić się czy gabinet dysponuje technologią umożliwiającą takie zabiegi.
4 Jeśli marzymy o pięknych i równych zębach wybierzmy klinikę, która oferuje szeroki
zakres usług stomatologii estetycznej
. Konturing jest podstawową, bezinwazyjną
metodą poprawy kształtu zębów – za pomocą kryształowych wierteł, można nadać
zębom odpowiedni kształt i długość. Możemy również zdecydować się na założenie
licówek – bardzo cienkich, porcelanowych nakładek, które zakryją wszelkie mankamenty
naszego uśmiechu (w przypadku nieznajomości niektórych terminów, warto zapoznać się
ze słowniczkiem pojęć stomatologicznych – http://proclinicdental.pl/slowniczek/)
5. Jeśli jesteśmy rodzicami, wybierzmy klinikę, która jest dostosowana do leczenia  małych pacjentów. Podstawą jest życzliwa i rodzinna atmosfera, która sprawi, że leczenie nie będzie dla dziecka nieprzyjemnym przeżyciem, a ono w przyszłości nie będzie bało się wizyt. Niektórzy dentyści zakładają dzieciom kolorowe plomby, a w trakcie zabiegów ubierają się w kreskówkowe fartuchy i wesołe maseczki.
Warto poświęcić trochę czasu,by wybrać profesjonalny gabinet stomatologiczny, który oferuje kompleksowe leczenie i diagnostykę. Pozwoli to nam zadbać nie tylko o zdrowy, ale i piękny uśmiech. Osobom z Wrocławia i okolic możemy polecić ProClinic Dental – klinikę, w której pacjenci mogą liczyć na profesjonalną i życzliwą obsługę. W ofercie gabinetu znajduje się bardzo szeroki wachlarz zabiegów – od leczenia zachowawczego przez ortodoncję, endodoncję, stomatologię estetyczną, aż po chirurgię szczękowo-twarzową. Dodatkowo teraz wszyscy pacjenci mogą skorzystać z bezpłatnych przeglądów. Nowoczesne wyposażenie kliniki i profesjonalna kadra gwarantują obsługę na najwyższym, światowym poziomie. Gabinet stomatologiczny ProClinic Dental to miejsce, w którym można zadbać o estetykę uśmiechu oraz zdrowe zęby.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej