Strona główna Aktualności Elegancki wygląd – poznaj zasady dobrego stylu

Elegancki wygląd – poznaj zasady dobrego stylu

przez admin
Niezależnie od tego ile masz lat i jaki styl ubierania się preferujesz są okazje, gdy chcesz zrobić na swoich rozmówcach dobre wrażenie. Specjaliści twierdzą, że pierwsze wrażenie powstaje dosłownie w kilka sekund. Warto więc zadbać o elegancki wygląd podczas rozmowy kwalifikacyjnej, spotkania z rodzicami narzeczonego, czy podczas biznesowych negocjacji.
Jeśli pierwsze wrażenie będzie pozytywne, to szanse na to, reszta spotkania przebiegnie pomyślnie znacząco rosną. 

Wyglądaj naturalnie
Przygotowując się do ważnego spotkania postaw na naturalny wygląd – nie epatuj krzykliwym makijażem, postaw na dyskretną biżuterię oraz stonowane ubrania.
Najlepszym makijażem będzie naturalny makijaż, czyli nude makeup, twarz możesz ozdobić dyskretnymi kolczykami. Odrzuć wszelkie rzucające się w oczy wisiory, duże błyszczące kolczyki, grube bransoletki (szczególnie unikaj nagromadzenia tych ostatnich, ponieważ oprócz tego co mówisz Twoi rozmówcy będą słyszeć „dzwonienie” biżuterii).
Elegancki żakiet i klasyczna koszula 
Klasyczna koszula stanowi znakomita parę ze spódnicą czy spodniami. Postaw na minimalistyczny styl – wybierz koszulę, w której guziki mają identyczny lub zbliżony kolor do koszuli. Minimalistyczna koszula damska będzie miała co najwyżej dwa kolory – ciemniejsza będzie część z guzikami, a jaśniejszy kołnierzyk. Niewskazane są fasony z falbankami i żabotami.
Spódnica czy spodnie? Wybór jest Twój
Niezależnie od tego, czy lepiej czujesz się w spódnicy czy w spodniach pamiętaj, aby nie były zbyt opinające. Na większości kobiet lepiej wygląda zestawienie kolorystyczne, w którym większa powierzchnia (np. spodnie) są w ciemniejszym kolorze od mniejszej powierzchni (koszuli, żakietu). Obowiązującą długością spódnicy podczas eleganckich spotkań jest do kolan.
Elegancki żakiet jest zazwyczaj delikatnie taliowany i  przy mniej zobowiązujący okazjach będziesz mogła go skomponować z jeansami i koszulką.
Jeśli zdecydujesz się na spódnicę zaopatrz się w gładkie, kryjące rajstopy w kolorze cielistym. 
Odkryte palce, buty peep-toe? Nie!
Standardem eleganckiego wyglądu są buty na średnim obcasie z zakrytymi palcami. Wskazane jest tez zakrycie pięt.
Test lustra i 3 pytań
Jeśli nie jesteś przekonana, czy to co na siebie włożyłaś pasuje na ważne spotkanie, które przed Tobą, to stań przed lustrem i odpowiedz na 3 pytania:
1. Czy mam odsłoniętą (nieubraną) jakąś część ciała poza szyją i twarzą?
2. Czy ubrania, które mam na sobie są zbliżone kolorystycznie i czy kolorów jest więcej niż 3? 
3. Czy spośród ubrań, które mam na sobie coś automatycznie przyciąga wzrok?
Jeśli na te pytania odpowiesz „nie”, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że jesteś ubrana elegancko i odpowiednio na ważne spotkanie.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej