Strona główna Aktualności Co możesz dać Babci i Dziadkowi… poza laurką?

Co możesz dać Babci i Dziadkowi… poza laurką?

przez admin
Dzień Babci i Dzień Dziadka to kolejna okazja do pokazania nestorom rodu, jak są dla nas ważni. Idąc z duchem czasu, warto zastanowić się nad możliwością obdarowania ich czymś zupełnie wyjątkowym. Laurki, kwiatki i niechciane bibeloty lepiej zostawić w otchłaniach przeszłości. Współcześni seniorzy w niczym nie przypominają stereotypowych dziadków, którzy interesują się tylko kolejkami do lekarza i pieczeniem sernika dla wnucząt. Dlatego idąc z duchem czasu, dobrze jest zastanowić się, czego może potrzebować babcia, a co uraduje dziadka w dniu ich święta.
Czas i uwaga
Nic tak nie działa pozytywnie na relacje jak wspólne spędzanie czasu. Różnice pokoleniowe wcale nie muszą oznaczać braku porozumienia, wręcz przeciwnie! Dzielenie się doświadczeniami, pasjami, spostrzeżeniami mogą przyczynić się do zawiązania większej więzi między pokoleniami, a tym samym być źródłem inspiracji. Przykładem na to, że wiek nie jest żadnym ograniczeniem, jest Pani Bogumiła Bartnik, która pasjonuje się grami komputerowymi. Dlaczego więc nie założyć babci konta e-mail i nie nauczyć jej korzystania z niego? Albo pokazać dziadkowi możliwości rozgrywania partii szachów w sieci? Czas jaki poświęcimy na naukę pozostanie bezcenny, za to nasze stosunki z seniorami mogą skutecznie się zacieśnić. 
Zdrowie i rozrywka
Nikt nie ma wątpliwości, że starsi ludzie potrzebują więcej uwagi, ale to nie wyklucza ich z codziennej aktywności. Wręcz przeciwnie! Aktywni seniorzy to obecnie bardzo duża grupa społeczna. Mając powyższe na uwadze, warto zastanowić się, jak możemy rozjaśnić codzienność. Z pomocą przychodzi technologia. Jeśli babcia lub dziadek są aktywni fizycznie, warto podarować im nowoczesne stacje pogodowe (np. firmy Oregon Scientific), które pomogą zaplanować codzienne spacery czy też uprawę ogródka. Podarowując taką stację pogody dajemy naszym dziadkom więcej niż by się mogło wydawać, gdyż urządzenie to ostrzega przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi, a graficzne przedstawianie pogody na najbliższe godziny dodatkowo ułatwia informowanie o faktycznym stanie warunków panujących na zewnątrz. Dodatkowo takie urządzenie umożliwia pomiar temperatury zewnętrznej, wilgotności oraz ciśnienia. Dla osób, które wybierają się w podróż lub planują zajęcia na świeżym powietrzu, istotna jest informacja na temat oblodzenia. Dla wygody, zegar sterowany jest radiowo, dlatego też nie ma potrzeby samodzielnego ustawiania go. To duże uproszczenie dla seniorów. 

Usłyszeć wszystko
Aktywni seniorzy nie stronią od muzyki. Ale jak wiadomo, z wiekiem pogarsza się słuch. Więc zamiast kolejnego kwiatka, warto podarować dziadkom słuchawki (np. Thomson), które pozwolą im cieszyć się ulubionymi szlagierami lub bez problemów wysłuchać wiadomości w telewizji. Bezprzewodowa transmisja dźwięku z systemów TV i hifi w jakości cyfrowej transmisji, o regulowanej głośności dla lewego i prawego ucha, idealnie sprawdza się u osób o ograniczonej zdolności słuchu. Żeby było jeszcze łatwiej, należy pamiętać, by produkt był łatwy w konfiguracji i wyposażony w przejrzyście rozmieszczone elementy. Aby żyło się łatwiej, słuchawki stworzone z myślą o seniorach, posiadają zewnętrzny mikrofon, który pozwala usłyszeć inne dźwięki w pomieszczeniu podczas oglądania telewizji, np. dzwonienie dzwonka lub telefonu. Bezprzewodowa transmisja zostaje zatrzymana automatycznie, gdy brakuje sygnału audio. Ważne jest, aby wybrane modele słuchawek miały odpowiedni zasięg działania, były wygodne i przede wszystkim lekkie. W ten sposób podarujesz babci i dziadkowi komfort, przyjemność i radość z codziennego użytkowania sprzętu. 
Dając swoim dziadkom unikatowy upominek, poświęcając im czas, a także podtrzymując pozytywne relacje następuje budowanie silnej więzi między pokoleniami, której często brakuje w czasach, kiedy każdy jest zabiegany. 
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej