Strona główna Aktualności 3 pomysły na lepsze prowadzenie domu

3 pomysły na lepsze prowadzenie domu

przez admin

Do twoich noworocznych postanowień należy bardziej efektywne podejście do domowych obowiązków? Oto kilka porad, które pomogą ci lepiej zarządzać czasem, a dzięki temu w łatwy i szybki sposób zamienią cię w perfekcyjną panią domu.

Sprzątanie, pranie, gotowanie i zakupy nie należą do ulubionych obowiązków większości pań. Szczególnie jeśli wypełnianie tych zadań łączysz z wychowywaniem dzieci oraz pracą zawodową, może ci się wydawać, że czysty dom, pełna lodówka i kolacja na ciepło co wieczór należą do idei z kategorii science-fiction. Okazuje się jednak, że na wszystko jest sposób, a wiele zależy od dobrej organizacji czasu.

1. Rób zakupy w Internecie

Spacery po alejkach supermarketu potrafią zabrać pół dnia – szczególnie jeśli masz w zwyczaju wycieczki po zakupy spożywcze bez gotowej listy zakupów. Mniej czasochłonnym sposobem będzie zrobienie zakupów online, na przykład w jednym z supermarketów: Tesco, Auchan, A lub Frisco. Opinie na temat kupowania jedzenia przez Internet do niedawna były podzielone. Klienci woleli samodzielnie wybierać produkty, szczególnie te z krótką datą przydatności do spożycia, wprost ze sklepowych półek. Obecnie jednak coraz częściej można spotkać się z pozytywnymi ocenami tego typu usług, wyrażonych w specjalnych rankingach.

Najlepszym supermarketem online w 2016 roku został Frisco, opinie o sklepach Piotr i Paweł oraz Auchan były niemal tak samo dobre. Oceniano między innymi ceny (najtańszy jest sklep Frisco), opinie o sposobie zapakowania (dobrze wypadły sklepy Alma i Auchan) czy też elastyczność dostawy (dobrze wypada Frisco oraz Piotr i Paweł). Robiąc zakupy w Internecie, otrzymasz zatem równie wartościowe produkty, a jednocześnie zaoszczędzisz dużo czasu.

2. Mądrze planuj posiłki

Jeśli każdego dnia tygodnia planujesz robić kilkudaniowy obiad, od razu możesz zamieszkać w kuchni i zapomnieć o czasie dla siebie. Lepiej jest mądrze zaplanować posiłki nie tylko w skali jednego dnia, ale także całego tygodnia.

Twoja rodzina lubi zupy? W wolnej chwili ugotuj spory garnek rosołu, który możesz podzielić na kilka części. Do jednej z nich dodaj przecier pomidorowy, do kolejnej – przecier ogórkowy itd. W ten sposób każdego dnia będziecie jeść inną zupę, ale jej przygotowanie nie będzie trwało całymi godzinami.

Zaprzyjaźnij się także z daniami jednogarnkowymi. Pieczenie lub duszenie mięsa z warzywami na wolnym ogniu nie wymaga częstego mieszania, a taki gulasz wystarczy na obiad na dwa-trzy dni.

3. Sprzątaj z głową

Recepta na łatwe sprzątanie? Systematyczność. Jeśli nie poświęcasz kilku minut dziennie na drobne uporządkowanie codziennego bałaganu, po tygodniu budzisz się w domu, który wymaga generalnego sprzątania. Staraj się nie dopuszczać do takiej sytuacji. Nie opuszczaj kuchni, jeśli naczynia nie są pozmywane. Co tydzień poświęcaj kilka minut na odkurzanie i mycie podłóg. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać – twój dom będzie czysty i schludny, a ty nie będziesz miała ciągłego wrażenia, że żyjesz w bałaganie.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej