Strona główna Aktualności Co znajdziemy pod tegoroczną choinką?

Co znajdziemy pod tegoroczną choinką?

przez admin

Święta Bożego Narodzenia są bardzo ważne dla Polaków i w większości rodzin celebrowane zgodnie z tradycją. Spędzamy ten szczególny czas wraz z rodziną. W Wigilię Bożego Narodzenia zasiadamy do świątecznego stołu i spożywamy kolację złożoną z 12 dań jarskich. Dzieci cieszy przede wszystkim to, że pod choinką znajdą wymarzone prezenty. Co najczęściej otrzymujemy w podarkach świątecznych? Co warto kupić dla najbliższych?

Około 350 zł na prezenty
Kupując prezenty na święta, przeciętny Polak wydaje średnio 349 zł, według badań Agencji PBS. Z kolei badania TNS Polska z 2015 roku wykazały, że jest to suma 341 zł. Kupujemy podarki dla najbliższych, głównie dzieci, męża lub żony, mamy i taty czy dziadków. Zwyczaj bożonarodzeniowych prezentów jest mocno zakorzeniony w naszej tradycji i trudno oczekiwać, że zostanie porzucony.
Kosmetyki, ubrania i książki
W „top 3” najczęściej kupowanych prezentów świątecznych według statystyk zgromadzonych przez Agencję PBS, na pierwszym miejscu znalazły się kosmetyki. Taki prezent kupuje bliskim 48 proc. badanych. W okresie przedświątecznym w sklepach królują zestawy kosmetyczne dla kobiet, mężczyzn, a nawet dla dzieci. Jest to prezent bezpieczny, pożyteczny i w większości przypadków trafiony.
Na drugim miejscu wśród popularnych podarków na Boże Narodzenie respondenci wskazywali ubrania – bluzki, koszule, czapki, szaliki i tym podobne. Na takie produkty decydowało się w 2015 roku 31 proc. ankietowanych. Odzież również jest praktycznym prezentem, ale należy dobrze znać gust osoby obdarowywanej oraz jej wymiary, aby kupić coś, co rzeczywiście będzie ona nosiła. Standardowo kupujemy krawaty, skarpetki i bieliznę codzienną, choć nie są to prezenty wymyślne i wzbudzające wiele pozytywnych emocji.
Na trzecim miejscu w rankingu popularnych prezentów mamy książki – przygodowe, obyczajowe, poradniki i kryminały. Problem w tym, że w Polsce coraz mniej osób czyta, dlatego taki prezent może być postawiony na półce obok innych, podobnych.
Prezent z pomysłem
Oczywiście najłatwiej wręczyć w formie prezentu pieniądze, które obdarowany może wykorzystać w dowolny sposób. Niestety, w przypadku prezentów świątecznych jest to niekiedy kompletnie niemożliwe – zwłaszcza w przypadku najmłodszych, którzy wciąż wierzą, że prezenty przynosi Święty Mikołaj. Pieniądze, jeśli chodzi o wybór podarku pod choinkę, są „pójściem na łatwiznę”.
Najlepsze prezenty na święta to takie, których oczekują nasi bliscy. Dla mężczyzny, który lubi sporty ekstremalne, może to być voucher na skok ze spadochronem, jazdę szybkim autem czy uczestnictwo w zawodach off-road. Kobieta może chcieć zrelaksować się w SPA lub na masażu, odwiedzić salon fryzjerski czy móc wybrać się na indywidualne lekcje tańca.
Warto podpytać członków naszej rodziny, co chcieliby zobaczyć pod choinką. Jeśli ich dobrze znamy, sami znajdziemy dla nich wymarzony prezent na święta.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej